Zamknij

Edyta Górniak ma swoją sobowtórkę? Tiktokerkę zalewają komentarze o niezwykłym podobieństwie

21.10.2021 12:22
Edyta Górniak
fot. Piotr Molecki/East News

Edyta Górniak to kolejna artystka, której sobowtórka pojawiła się w sieci. Profil Tiktokerki zapełnił się od komentarzy, że kobiety są "jak siostry".

Edyta Górniak, zanim zaczęła przestrzegać ludzi przed niebezpiecznymi opryskami oraz stała się czołową polską koronasceptyczką, zyskała status jednej z najważniejszych wokalistek w naszym kraju. Artystce zawdzięczamy do tej pory największy sukces Polski na Eurowizji — czyli drugie miejsce w konkursie z piosenką "To nie ja", które Górniak zajęła podczas rywalizacji w 1994 roku. Oprócz tego piosenkarka stworzyła hity takie jak "Kolorowy wiatr" czy "Dumka na dwa serca".

Edyta Górniak ma sobowtórkę. Tiktokerka wygląda niemal identycznie

Rozwój portali społecznościowych takich jak YouTube czy TikTok sprawił, że każdy z nas może pokazać się w sieci. Wystarczy tylko połączenie z internetem i dowolnej jakości smartfon i już możemy nagrywać filmy, które zobaczą tysiące, a może nawet miliony osób.

W ten sposób coraz częściej udaje nam się zauważyć ogromne podobieństwo użytkowników znanych aplikacji do wielkich gwiazd. W sieci znaleziono już sobowtórkę Seleny Gomez czy Natalii Oreiro. Teraz przyszedł czas na Edytę Górniak.

Edyta Górniak ma sobowtórkę: "Jak młodsza siostra"

Podobieństwo TikTokerki do znanej polskiej piosenkarki jest tak duże, że odnosi się do tego nawet nazwa jej konta. Na kanale pod nazwą "Nie jestem Edyta" możemy przeczytać lawinę komentarzy na temat podobieństwa obu kobiet.

Użytkownicy TikToka prześcigają się w teoriach i porównaniach. Padły nawet słowa, że dziewczyna wygląda, jakby była młodszą siostrą wokalistki. Inni chcą dowodów, że na filmach faktycznie pojawia się ktoś inny, a nie Edyta Górniak. Proszą np. by tiktokerka zaśpiewała polski hymn.