Zamknij

Edyta Górniak o swoim występie na Eurowizji 1994. Zdradziła pewną tajemnicę

Redakcja
21.02.2019 12:31
Edyta Górniak o występie na Eurowizji 1994 zdradziła pewną tajemnicę
fot. Youtube, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Edyta Górniak reprezentowała Polskę na Eurowizji 1994, gdzie zajęła fenomenalne 2. miejsce. W jednym z najnowszych wywiadów opowiedziała o swoim pamiętnym występie z piosenką „To nie ja”. Zdradziła też interesujący szczegół odnośnie udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Edyta Górniak o występie na Eurowizji 1994. Zdradziła pewną informację

Edyta Górniak opowiedziała w wywiadzie dla Jastrząb Post o swoim udziale w Eurowizji 1994. Artystka zrobiła tam furorę z utworem „To nie ja” i zajęła 2. miejsce, które jest wciąż najlepszym wynikiem Polski w historii startów w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Polska gwiazda postanowiła powspominać pamiętny występ i zdradziła w trakcie wywiadu pewną interesującą informację. Okazuje się, że początkowo Edyta Górniak miała jechać na Eurowizję 1994 z zupełnie inną piosenką.

Pamiętam jak reprezentowałam nasz kraj, to mi został narzucony repertuar. Nie zgodziłam się na niego. Wybrałam inny. Gdybym pojechała z narzuconym utworem, na pewno nie czułabym się w nim dobrze. Nie oddałabym tych emocji, które tak bardzo ujęły wtedy Europę. Mój ówczesny manager znalazł „To nie ja” we Francji, później został napisany polski tekst przez Jacka Cygana, a ja go adoptowałam gdzieś w swoim sercu. Do dzisiaj śpiewam go na swoich koncertach. To już 25 lat — zdradziła Edyta Górniak i dodała: „To było trochę tak, że dostałam wielką szansę i jedyne co zrobiłam, to zawierzyłam swojej artystycznej intuicji. Uparłam się przy tym utworze. Nikt za mnie nie decydował. Wychodząc na scenę byłam w pełni świadoma i przekonana, że jest to piosenka, którą kocham".

Edyta Górniak odniosła się też krótko do zespołu Tulia, reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019. Wciąż nie znamy tytułu polskiej piosenki, którą grupa zaśpiewa w Izraelu. Będzie to jednak jeden z utworów z debiutanckiej płyty Tulii. Górniak skomentowała to: „Fajnie, że możemy wybrać”.

>> Tulia - kim są dziewczyny z zespołu, który reprezentuje Polskę na Eurowizji 2019?

Przyznała też, że wiedziałaby którego z naszych artystów wybrać na reprezentanta Polski na Eurowizji, aby osiągnął dobry wynik. Piosenkarka nie chciała jednak zdradzić żadnego nazwiska.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZET.pl/jastrzabpost.pl/PK