Zamknij

Edyta Górniak pożegnała Korę na Facebooku. Internauci krytykują!

Redakcja
31.07.2018 11:26
Edyta Górniak
fot. VIPHOTO/EAST NEWS

Śmierć Kory wstrząsnęła wszystkimi. Wielu artystów pożegnało piosenkarkę w emocjonalnych wpisach. Zrobiła to także Edyta Górniak, która napisała długą wiadomość na swoim Facebooku. Nie wszystkim jednak przypadła ona do gustu. Internauci zarzucili artystce hipokryzję, bo ich zdaniem krytykowała Korę w przeszłości.

Edyta Górniak pożegnała Korę na Facebooku. Internauci krytykują

Kora zmarła w sobotę, 28 lipca. Charyzmatyczną liderkę legendarnej grupy Maanam pożegnało w internecie mnóstwo artystów. W emocjonalnym wpisie na Facebooku wspominała ją także  Edyta Górniak.

ZOBACZ TEŻ: Ostatnie zdjęcie Kory przed śmiercią [FOTO]

W tym potwornie trudnym czasie przesyłam ogrom siły dla obu Rodzin i najbliższych przyjaciół. Z całego serca tulę wszystkich pogrążonych w żałobie Fanów. Kora była tak oryginalną i wyrazistą osobowością artystyczną, że właściwie nigdy nie miała na naszym muzycznym podwórku trwałej równolegle z nią konkurencji. W pewnym sensie więc była artystycznie samotna. Przez co pozostaje Jedyna. I pozostanie nieśmiertelna w sercach całej Polski — napisała Edyta Górniak.

Na wpis piosenkarki wiele osób zareagowało pozytywnie i podziękowało za słowa. Znaczna część internautów zaatakowała jednak Edytę Górniak, a post spotkał się z krytyką. Przypomniano jej wcześniejsze wypowiedzi na temat Kory i zarzucono hipokryzję. Artystka miała kilka lat temu skrytykować liderkę Maanamu oraz stwierdzić, że nie jest dobrą wokalistką.

„Jak Kora żyła, to publicznie twierdziła, że śpiewać nie potrafi, a teraz wielkie żale jak umarła. Za życia nie doceniła”, „Edyto, wypowiedzianych publicznie słów w czasach internetu nie da się odpowiedzieć. Więcej pokory i mniej hipokryzji” — można przeczytać w komentarzach pod wpisem.

Kora, czyli Olga Jackowska Sipowicz, zmarła w sobotę, 28 lipca. Legendarna piosenkarka odeszła w wieku 67 lat. Od wielu lat zmagała się z chorobą nowotworową. Odeszła w swoim domu leżącym na jej ukochanym Roztoczu w województwie lubelskim.

W latach 1976-2008 była liderką zespołu Maanam, jednego z najważniejszych w historii polskiej muzyki. Grupa nagrała m.in. przeboje „Kocham Cię, kochanie moje”, „Cykady na Cykladach”, „Szare miraże” i „Krakowski spleen”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK