Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Edyta Górniak pożegnała Korę na Facebooku. Internauci krytykują!

31.07.2018 11:26

Śmierć Kory wstrząsnęła wszystkimi. Wielu artystów pożegnało piosenkarkę w emocjonalnych wpisach. Zrobiła to także Edyta Górniak, która napisała długą wiadomość na swoim Facebooku. Nie wszystkim jednak przypadła ona do gustu. Internauci zarzucili artystce hipokryzję, bo ich zdaniem krytykowała Korę w przeszłości.

Edyta Górniak fot. VIPHOTO/EAST NEWS

Edyta Górniak pożegnała Korę na Facebooku. Internauci krytykują

Kora zmarła w sobotę, 28 lipca. Charyzmatyczną liderkę legendarnej grupy Maanam pożegnało w internecie mnóstwo artystów. W emocjonalnym wpisie na Facebooku wspominała ją także Edyta Górniak.

ZOBACZ TEŻ: Ostatnie zdjęcie Kory przed śmiercią [FOTO]

W tym potwornie trudnym czasie przesyłam ogrom siły dla obu Rodzin i najbliższych przyjaciół. Z całego serca tulę wszystkich pogrążonych w żałobie Fanów. Kora była tak oryginalną i wyrazistą osobowością artystyczną, że właściwie nigdy nie miała na naszym muzycznym podwórku trwałej równolegle z nią konkurencji. W pewnym sensie więc była artystycznie samotna. Przez co pozostaje Jedyna. I pozostanie nieśmiertelna w sercach całej Polski — napisała Edyta Górniak.

Na wpis piosenkarki wiele osób zareagowało pozytywnie i podziękowało za słowa. Znaczna część internautów zaatakowała jednak Edytę Górniak, a post spotkał się z krytyką. Przypomniano jej wcześniejsze wypowiedzi na temat Kory i zarzucono hipokryzję. Artystka miała kilka lat temu skrytykować liderkę Maanamu oraz stwierdzić, że nie jest dobrą wokalistką.

„Jak Kora żyła, to publicznie twierdziła, że śpiewać nie potrafi, a teraz wielkie żale jak umarła. Za życia nie doceniła”, „Edyto, wypowiedzianych publicznie słów w czasach internetu nie da się odpowiedzieć. Więcej pokory i mniej hipokryzji” — można przeczytać w komentarzach pod wpisem.

Kora, czyli Olga Jackowska Sipowicz, zmarła w sobotę, 28 lipca. Legendarna piosenkarka odeszła w wieku 67 lat. Od wielu lat zmagała się z chorobą nowotworową. Odeszła w swoim domu leżącym na jej ukochanym Roztoczu w województwie lubelskim.

W latach 1976-2008 była liderką zespołu Maanam, jednego z najważniejszych w historii polskiej muzyki. Grupa nagrała m.in. przeboje „Kocham Cię, kochanie moje”, „Cykady na Cykladach”, „Szare miraże” i „Krakowski spleen”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń