Zamknij

Einar nie żyje. 19-letni raper zginął od postrzału w głowę

22.10.2021 10:00
Raper
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Einar nie żyje. 19-letni raper został śmiertelnie postrzelony. Na miejscu zbrodni podjęto próbę reanimacji chłopaka, niestety nie udało się go uratować.

Einar, a właściwie Nils Kurt Erik Einar Grönberg to młody szwedzki raper. Jego debiutancki singiel "Gucci/Duckar Popo" był hitem, odnotował ponad milion odtworzeń w serwisie Spotify. W 2020 roku artysta wygrał dwie statuetki szwedzkich nagród Grammis.

Einar nie żyje. 19-letni raper zginął od postrzału w głowę

Artysta został zastrzelony w małym miasteczku leżącym na południe od jeziora Hammarby. Policja otrzymała zgłoszenie o strzelaninie przed godziną 23. Na miejscu funkcjonariusze zastali mężczyznę z raną postrzałową głowy i klatki piersiowej.

Jak donosi rzeczniczka sztokholmskiej policji, Carina Skagerlind, podjęto kroki, aby ratować 19-latka, jednak mimo reanimacji raper zmarł natychmiast.

Einar nie żyje. Kim był 19-latek?

Na miejscu zdarzenia widziano dwóch mężczyzn uciekających z okolic strzelaniny. Policja rozpoczęła wstępne śledztwo w sprawie morderstwa. Teren wokół domu, w którym mieszkał raper, został zamknięty i zabezpieczony.

Einar był synem aktorki Leny Nilsson, dorastał w Enskededalen. Ostatnią płytę nagrał w 2020 roku. "Unge med extra energi" dotarła do drugiego miejsca na szwedzkiej liście sprzedażowej.