Zamknij

Eliot Wadopian nie żyje. Dwukrotny zdobywca Grammy miał 63 lata

15.09.2021 12:09
Eliot Wadopian
fot. Youtube screen / Paul Winter Consort

Eliot Wadopian nie żyje. Słynny kontrabasista zmarł w wieku 63 lat. Amerykański muzyk był dwukrotnym zdobywcą prestiżowej nagrody Grammy.

Eliot Wadopian nie żyje. Amerykański muzyk i dwukrotny zdobywca nagrody Grammy zmarł niespodziewanie 14 września. Miał 63 lata.

Eliot Wadopian nie żyje. Zdobywca Grammy miał 63 lata

Przyczyną śmierci Eliota Wadopiana był zawał serca. O nagłym odejściu artysty poinformował w mediach społecznościowych m.in. gitarzysta Mayhue Bostic. Opublikował poruszający wpis.

Rozmawiałem z nim jeszcze w miniony piątek o koncercie w kościele, który chciał zorganizować. Jestem obecnie zdruzgotany, zasmucony, zszokowany i odrętwiały. Eliot występował z najsłynniejszymi i najlepszymi artystami jazzowymi na świecie (…) Będę za nim bardzo tęsknił – napisał Bostic, który znał muzyka od 30 lat.

Eliot Wadopian w trakcie swojej wieloletniej kariery występował z wieloma artystami i zespołami. Był także nauczycielem – uczył m.in. na Uniwersytecie Karoliny Północnej.

Muzyk otrzymał dwie nagrody Grammy wraz z zespołem Paul Winter Consort. Grupa otrzymała statuetki w 1993 i 2005 roku w kategorii "najlepszy album new age".

RadioZET.pl/citizen-times.com