Zamknij

Nowość od Ellie Goulding. Artystka śpiewa o Vincencie van Goghu!

Redakcja
15.02.2018 15:39
Nowość od Ellie Goulding. Artystka śpiewa o Vincencie van Goghu!
fot. ons.pl

Brytyjska gwiazda pracuje obecnie nad swoim kolejnym krążkiem. W oczekiwaniu na nowy album piosenkarka postanowiła zrobić prezent swoim fanom i opublikowała pełen emocji cover utworu „Vincent” Dona McLeana.

„Vincent” to kompozycja autorstwa Dona McLeana, amerykańskiego muzyka. Powstała w latach siedemdziesiątych i jest poświęcona postaci holenderskiego malarza Vincenta van Gogha, przedstawiciela postimpresjonizmu.

Utwór przeniknął do kultury popularnej i był coverowany na przestrzeni lat przez wielu artystów. Piosenka znalazła się także na ścieżce dźwiękowej polsko-brytyjskiego filmu „Twój Vincent”, który walczy o tegorocznego Oscara w kategorii „najlepszy pełnometrażowy film animowany”.

Swoją własną wersję postanowiła przedstawić także Ellie Goulding. Akustyczny cover pojawił się w serwisach streamingowych.

Kariera Ellie Goulding

Ostatni albumu artystki zatytułowany „Delirium” miał swoją premierę w 2015 roku. Płytę promowały  utwory „On My Mind”, „Something In The Way You Move”  i „Army”.

Ellie Goulding dała się już poznać słuchaczom Radia ZET za sprawą wielkich przebojów takich jak „Lights”, „Burn” czy „Love Me Like You Do”, który pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do hitowych „50 Twarzy Greya”. Artystka jest także znana z owocnej współpracy z Calvinem Harrisem. Razem stworzyli hity „I Need Your Love” i „Outside”.

RadioZET.pl/PK