Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ellie Goulding pracuje nad nową płytą. Zdradziła pierwsze szczegóły!

12.07.2018 14:22

Ellie Goulding pracuje nad swoją czwartą płytą. W jednym z ostatnich wywiadów artystka opowiedziała nieco więcej o nadchodzącym albumie. Przyznała, że wraca do korzeni, a teksty na płytę przygotowuje w większości sama.

Ellie Goulding fot. Youtube (elliegoulding)

Nowa płyta Ellie Goulding: pierwsze szczegóły

Fani z niecierpliwością czekają na nową płytę Ellie Goulding. Brytyjska gwiazda udzieliła ostatnio wywiadu dla „Evening Standard”, gdzie po raz pierwszy zdradziła nieco więcej szczegółów na temat kolejnego albumu.

Wróciłam do korzeni i piszę dużo tekstów samodzielnie. Na trzech poprzednich płytach współpracowałam w większości z autorami piosenek, więc jest to krok w nowym kierunku — mówi Ellie Goulding.

Piosenkarka jest obecnie w udanym związku z Casparem Joplingem. Jak sama przyznała, niełatwo jest tworzyć nową muzykę, będąc szczęśliwą. Nie od dziś wiadomo, że artystów często inspirują smutek i ciężkie przeżycia.

— Zdaję sobie sprawę, iż potrzebuję nieco mroku, żeby tworzyć nowe utwory. Ale nie martwcie się, mam go jeszcze wiele. Na świecie dzieje się obecnie wystarczająco dużo rzeczy, które mogą zmartwić — dodaje Goulding.

Ostatni album Ellie Goulding „Delirium” został wydany w 2015 roku. Wraz z tą płytą artystka poszła w stronę popowego i tanecznego brzmienia, czym zdziwiła wielu fanów jej poprzednich dźwięków. W zeszłym roku piosenkarka przyznała na swoim Twitterze, że jej najszczerszym, ale także najmroczniejszym dziełem było „Halcyon” i zamierza powrócić do takiej szczerości.

Czy nowa płyta Ellie Goulding będzie w klimatach jej drugiego albumu „Halcyon”? Czas pokaże. Data premiery i więcej informacji o nowym wydawnictwa pozostają na ten moment nieznane.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/standard.co.uk/PK

Oceń