Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ellie Goulding pracuje nad nową płytą. Zdradziła pierwsze szczegóły!

12.07.2018 14:22
xxx zet

Ellie Goulding pracuje nad swoją czwartą płytą. W jednym z ostatnich wywiadów artystka opowiedziała nieco więcej o nadchodzącym albumie. Przyznała, że wraca do korzeni, a teksty na płytę przygotowuje w większości sama.

Ellie Goulding fot. Youtube (elliegoulding)

Nowa płyta Ellie Goulding: pierwsze szczegóły

Fani z niecierpliwością czekają na nową płytę Ellie Goulding. Brytyjska gwiazda udzieliła ostatnio wywiadu dla „Evening Standard”, gdzie po raz pierwszy zdradziła nieco więcej szczegółów na temat kolejnego albumu.

Wróciłam do korzeni i piszę dużo tekstów samodzielnie. Na trzech poprzednich płytach współpracowałam w większości z autorami piosenek, więc jest to krok w nowym kierunku — mówi Ellie Goulding.

Piosenkarka jest obecnie w udanym związku z Casparem Joplingem. Jak sama przyznała, niełatwo jest tworzyć nową muzykę, będąc szczęśliwą. Nie od dziś wiadomo, że artystów często inspirują smutek i ciężkie przeżycia.

— Zdaję sobie sprawę, iż potrzebuję nieco mroku, żeby tworzyć nowe utwory. Ale nie martwcie się, mam go jeszcze wiele. Na świecie dzieje się obecnie wystarczająco dużo rzeczy, które mogą zmartwić — dodaje Goulding.

Ostatni album Ellie Goulding „Delirium” został wydany w 2015 roku. Wraz z tą płytą artystka poszła w stronę popowego i tanecznego brzmienia, czym zdziwiła wielu fanów jej poprzednich dźwięków. W zeszłym roku piosenkarka przyznała na swoim Twitterze, że jej najszczerszym, ale także najmroczniejszym dziełem było „Halcyon” i zamierza powrócić do takiej szczerości.

Czy nowa płyta Ellie Goulding będzie w klimatach jej drugiego albumu „Halcyon”? Czas pokaże. Data premiery i więcej informacji o nowym wydawnictwa pozostają na ten moment nieznane.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/standard.co.uk/PK

Oceń