Zamknij

72. urodziny Eltona Johna. 10 ciekawostek, których nie wiedziałeś o legendzie muzyki

Piotr Krajewski
25.03.2019 12:28
Elton John 72 urodziny 10 ciekawostek których nie wiedziales o legendzie muzyki
fot. Andy Kropa/Invision/AP/Fotolink/East News

Elton John obchodzi 72. urodziny. Brytyjski artysta to jedna z największych legend w historii muzyki. Miliony sprzedanych płyt, niezapomniane przeboje i tysiące koncertów na całym świecie. W związku z urodzinami Eltona Johna prezentujemy 10 interesujących ciekawostek na jego temat, o których nie wszyscy mogli wiedzieć.

72. urodziny Eltona Johna. Ciekawostki na temat legendarnego muzyka

Elton John to jedna z najważniejszych postaci w historii muzyki. Nagrał wiele niezapomnianych hitów, które wciąż zachwycają miliony słuchaczy na całym świecie. 25 marca Elton John obchodzi 72. urodziny. Oto 10 ciekawostek na temat legendarnego muzyka.

Zagłosuj

Czy lubisz muzykę Eltona Johna?

Liczba głosów:

Elton John urodził się tak naprawdę jako Reginald Kenneth Dwight. W latach sześćdziesiątych postanowił jednak zmienić swoje imię i nazwisko. 

Nowa wersja utworu „Candle in the Wind 1997”, wydana w związku ze śmiercią księżnej Diany, to najlepiej sprzedający się singiel w historii Wielkiej Brytanii. Na całym świecie rozszedł się w ponad 33 milionach egzemplarzy.

Swoje fortepiany nazywa imionami i nazwiskami najsłynniejszych artystek. W kolekcji ma instrumenty, które noszą nazwy na cześć m.in. Arethy Franklin, Niny Simone i Diany Krall.

Znakiem rozpoznawczym Eltona Johna są okulary przeciwsłoneczne. Podobno w swojej kolekcji ma aż 250 par.

Elton John słynie z niesamowitej gry na fortepianie. Okazuje się, że zaczął się samodzielnie uczyć obsługi tego instrumentu już w wieku 3 lat.

Dlaczego Elton John nazywa się Elton John? Pseudonim wziął od imion członków swojego zespołu Bluesology — Eltona Deana i Longa Johna Baldry’ego.

Ogromna sława sprawiła, że Elton John miał wiele problemów. Przez wiele lat zmagał się z bulimią, alkoholizmem i uzależnieniem od narkotyków. Dopiero w 1990 roku zdecydował się udać na terapię.

W 1998 roku otrzymał od brytyjskiej królowej prestiżowy tytuł szlachecki za swoje zasługi dla świata muzyki.

Przez wiele lat Elton John był bliskim przyjacielem Freddiego Mercury’ego. Legendarny muzyk wspierał gwiazdę zespołu Queen do samej śmierci. John bardzo przeżył jego odejście. Zdradził także, że Freddie Mercury zdążył przed śmiercią przygotować dla niego prezent gwiazdkowy. Dostał obraz Henry'ego Scotta Tuke’a, jednego ze swoich ulubionych artystów.

Elton John to ojciec chrzestny wielu znanych osób, m.in. Seana Lennona (syna Johna Lennona i Yoko Ono) oraz Brooklyna i Romeo Beckhamów (synów Davida i Victorii Beckhamów).

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZET.pl/PK