Elton John kończy karierę. Wyrusza w swoją ostatnią trasę koncertową

25.01.2018 10:42

Brytyjski muzyk podjął ostateczną decyzję dotyczącą swojej dalszej kariery. W swoim najnowszym oświadczeniu poinformował, że wyrusza w ostatnią w życiu trasę koncertową, która potrwa trzy lata. Artysta wystąpi także w Polsce. Później Elton John planuje zrezygnować z koncertowania i poświęcić się rodzinie.

Elton John kończy karierę. Wyrusza w swoją ostatnią trasę koncertową fot. Andy Kropa/Invision/AP/Fotolink/East News

W trakcie specjalnej środowej transmisji na swojej stronie internetowej Elton John poinformował o zakończeniu kariery. Zanim jednak do tego dojdzie, legendarny artysta wyruszy w trzyletnią trasę koncertową po całym świecie.

W ramach tournée „Farewell Yellow Brick Road Tour” muzyk zagra aż 300 koncertów, w tym jeden także w Polsce. Wystąpi 4 maja 2019 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Bilety na polski koncert trafią do sprzedaży już 9 lutego.

— Moje priorytety zmieniły się — powiedział artysta i poinformował, że chce w końcu skupić się na swojej rodzinie.

— Nie kończę z muzyką. Chciałbym nagrać jeszcze więcej płyt. Będę tworzyć więcej musicali. Ale przede wszystkim zabiorę swoje dziecko do szkółki piłkarskiej. To jest najważniejsze. Życie polega na zmianie — przyznał Brytyjczyk.

70-letni gwiazdor zaprzeczył też doniesieniom, jakoby jego decyzja o rezygnacji z koncertowania była spowodowana złym stanem zdrowia.

— W zeszłym roku nabawiłem się infekcji i byłem bardzo chory. Mimo to zagrałem 96 razy. Uwierzcie mi. Jeśli zamierzasz przygotować 300 koncertów, nie jesteś chory — dodał.

Finalna trasa Johna rozpocznie się 8 września 2018 roku w amerykańskim Allentown.

RadioZET.pl/bbc.com/PK

Oceń
Tagi