Zamknij

Elton John miał wypadek i nie może koncertować. Musi pilnie przejść operację

16.09.2021 13:15
Elton John
fot. Rex Features/East News

Elton John miał wypadek, przez który nabawił się poważnej kontuzji. Legendarny artysta przewrócił się i będzie musiał przejść operację. Jak wyznał w oficjalnym oświadczeniu, odczuwa duży ból i nie jest w stanie koncertować. Jego najbliższe koncerty zostały przełożone.

Elton John miał wkrótce kontynuować swoją ostatnią w karierze trasę koncertową, która w 2019 roku zawitała także do Polski. Niestety, wokalista miał niedawno wypadek, jak się okazało dość poważny i nie będzie mógł teraz koncertować. 74-latek wyjaśnił, co się stało i poinformował, że czeka go operacja.

Elton John miał wypadek i czeka go operacja. Przełożył koncerty

Elton John zmaga się z poważną kontuzją, której nabawił się po upadku pod koniec swoich wakacji. Okazuje się, że uraz jest na tyle poważny, iż lekarze podjęli decyzję o operacji.

Pod koniec moich wakacji niezdarnie upadłem na twardą powierzchnię i od tamtej pory odczuwam znaczny ból oraz dyskomfort w biodrze. Pomimo intensywnego leczenia specjalistycznego i fizjoterapeutycznego ból wciąż się nasilał i obecnie prowadzi do coraz większych trudności z poruszaniem. Zalecono mi jak najszybszą operację, aby przywrócić pełną sprawność i mieć pewność, że nie ma długotrwałych komplikacji – wyjaśnił John w oficjalnym komunikacie.

Kontuzja biodra uniemożliwia Eltonowi Johnowi koncertowanie. Artysta podjął decyzję o przełożeniu na 2023 rok wszystkich zaplanowanych do końca tego roku koncertów w Europie.

Zobacz także:  Te gwiazdy muzyki są ciężko chore [ZDJĘCIA]

Elton John wydaje nową płytę z gwiazdami

Elton John ogłosił wydanie nowej płyty. Album "The Lockdown Sessions" ukaże się już 22 października i będzie zawierał 16 duetów z wielkimi gwiazdami. Na krążku usłyszymy m.in. Duę Lipę, Miley Cyrus, Stevie Wondera, Years & Years czy Gorillaz.

Ostatnią rzeczą, jakiej spodziewałem się w trakcie lockdownu, było nagrywanie albumu. Ale pandemia trwała w najlepsze, a do mnie zaczęły spływać różne projekty. Niektóre z sesji nagraniowych musiały odbyć się przez Zooma, czego oczywiście nigdy wcześniej nie praktykowałem – ujawnił Brytyjczyk.

Płytę "The Lockdown Sessions" promuje utwór „Cold Heart (PNAU Remix)” z Duą Lipą.

RadioZET.pl/theguardian.com,mat.prasowe