Zamknij

Elton John opowiedział o ostatnich dniach życia Freddiego Mercury’ego

Redakcja
05.12.2018 15:48
Elton John Freddie Mercury
fot. EAST NEWS/REX FEATURES, Youtube

Od śmierci Freddiego Mercury’ego minęło już ponad 17 lat. Artysta przyjaźnił się z wieloma gwiazdami muzyki. Jednym z jego bliskich przyjaciół był Elton John, który w swojej książce opowiedział o walce gwiazdy Queen z chorobą AIDS. Przyznał, że Freddie był świadomy nadchodzącej śmierci.

Elton John o ostatnich dniach życia Freddiego Mercury'ego

W ostatnich latach swojego życia Freddie Mercury zmagał się z AIDS. O swojej ciężkiej i wyczerpującej chorobie poinformował publicznie dopiero na dzień przed śmiercią w 1991 roku.

Gwiazdor Queen przyjaźnił się z Eltonem Johnem. Kilka lat temu słynny brytyjski artysta w swojej książce „Love Is the Cure: On Life, Loss, and the End of AIDS” opowiedział o trudnej walce Mercury’ego z AIDS.

>> Brian May o ostatnich dniach życia Freddiego Mercury'ego. Muzyk stracił część stopy

— Freddie powiedział mi o AIDS wkrótce po tym, jak został zdiagnozowany w 1987 roku. Byłem zdruzgotany. Widziałem, co ta choroba zrobiła wielu moim przyjaciołom. Wiedziałem też dokładnie, co zrobi z Freddiem. Tak jak on sam. Wiedział, że nadchodzi śmierć w męczarniach. Ale Freddie był niesamowicie odważny. Nadal występował, nadal grał z Queen. Pozostawał tą samą zabawną, ekstrawagancką i niezwykle wspaniałomyślną osobą” — napisał Elton John.

Artysta przyznał też, że obserwowanie kolejnych lat walki Mercury’ego z chorobą załamało go.

Stan zdrowia Freddiego pogarszał się pod koniec lat osiemdziesiątych i na początku dziewięćdziesiątych. To było zbyt wiele do zniesienia. To złamało mi serce. Pod koniec życia jego ciało było pokryte mięsakami Kaposiego. Freddie był niemal ślepy. Był tak słaby, że nawet nie mógł stać” — dodał.

Elton John bardzo przeżył śmierć członka Queen. Zdradził także, że Freddie Mercury zdążył przed odejściem przygotować dla niego prezent gwiazdkowy. Dostał obraz Henry'ego Scotta Tuke’a, jednego ze swoich ulubionych artystów.

Z przodu był liścik od Freddiego. Miałem wtedy 44 lata i płakałem jak dziecko. Ten cudowny człowiek, umierający na AIDS, dał radę w swoich ostatnich dniach znaleźć dla mnie piękny świąteczny prezent” — wspomniał Elton i dodał: „Powinien skupić się na sobie w tych ostatnich dniach. Ale to nie był on. Naprawdę żył dla innych”.

Zmagający się z AIDS Freddie Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań po grzybiczym zapaleniu płuc, na które zachorował przez bardzo słabą odporność. Miał 45 lat. 

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/smoothradio.com/PK