Zamknij

Elton John walczy z agresją. Muzyk przyznał, dlaczego tak często wybucha

26.10.2021 12:43
Elton John
fot. Rex Features/East News

Elton John przyznał, że ma problemy z opanowywaniem złości. Muzyk ma wybuchy agresji, które ciężko mu kontrolować. Artysta zdradził, co może być tego przyczyną.

Elton John to brytyjski wokalista, kompozytor, pianista, który kilka razy próbował swoich sił także w aktorstwie. Muzyk udziela się także społecznie, założył między innymi fundację, która zajmuje się walką z AIDS. Do 2014 roku organizacja zebrała około 275 milionów dolarów na sfinansowanie programów przeciwdziałających chorobie. Niedawno artysta odmówił rodzinie królewskiej udziału w uroczystości upamiętniającej Dianę.

Elton John walczy z agresją. Dlaczego tak często wybucha?

Okazało się, że artysta ma problemy ze zdrowiem. Podczas wakacji doznał małego wypadku. Upadł i nabawił się kontuzji, która wymagała operacji stawu biodrowego. Artysta nadal nie odzyskał pełnej sprawności, dlatego, póki co rezygnuje z publicznych wystąpień.

Kontuzja nie przeszkodziła Eltonowi Johnowi w udzieleniu wywiadu dla "The Guardian". Muzyk opowiedział w nim o wyzwaniach rodzicielskich, które stoją przed nim i jego mężem Davidem Furnishem. Para wychowuje dwóch synów - Zachary'ego i Elijaha.

Elton John w szczerym wywiadzie z "The Guardian"

Sam muzyk nie miał łatwego dzieciństwa. Ujawnił już wcześniej, że jego rodzice byli bardzo surowi i bili go w bardzo błahych powodów. Elton John i jego partner mają zupełnie inne metody wychowawcze.

Nigdy ich nie bijemy, ani nie tracimy nad sobą panowania. Kiedy zachowują się niewłaściwie - tracą kieszonkowe, albo sprzęt elektroniczny na jakiś czas, ale nie są karani fizycznie ani psychicznie. Sam zawsze bałem się moich rodziców i nie chcę, żeby moje dzieci czuły to samo wobec mnie.

Jak widać, artysta stara się być dobrym, opanowanym ojcem, chociaż słynie ze swojej porywczości. Muzyk przyznał, że związek z Furnishem oraz rezygnacja z alkoholu pomaga mu zachować spokój. Jednak jego wybuchy agresji mają związek z traumami z dzieciństwa. Nie zawsze radził sobie z nimi tak dobrze, jak dziś.

Muzyk podczas wywiadu wyznał, że kiedyś był nieobliczalny i nieprzewidywalny. Chociaż czuje się dużo lepiej niż wtedy, nadal ma świadomość, że agresja, która się w nim zbiera, może wybuchnąć w każdej chwili.

RadioZET.pl/The Guardian/Interia