Zamknij

Eminem kończy 46 lat! Tak zmieniał się gwiazdor rapu [ZDJĘCIA]

Redakcja
17.10.2018 09:45
Eminem
fot. Mary Evans Picture Library/EAST NEWS

O takiej karierze marzy każdy początkujący artysta. Świetnie sprzedające się albumy, wiele przebojów, mnóstwo nagród Grammy. Nic dziwnego, że przez wielu nazywany jest królem rapu. Eminem obchodzi 46. urodziny. Zobaczcie, jak zmieniał się jeden z najsłynniejszych raperów w historii.

Eminem, a tak naprawdę Marshall Bruce Mathers III, urodził się 17 października 1972 roku. Swoje debiutanckie dzieło „Infinite” wydał w 1996 roku, ale to dopiero kolejny album „The Slim Shady LP” (1999) zapoczątkował jego drogę na szczyt. Płyta sprzedała się w wielomilionowym nakładzie i przyniosła mu dwie nagrody Grammy.

Rok później było jeszcze lepiej. Krążek „The Marshall Mathers LP” zrobił wielką furorę na całym świecie. W pierwszym tygodniu od wydania sprzedał się w 1,78 milionach egzemplarzy w USA, co czyni go najszybciej sprzedającym się albumem w historii amerykańskiego rynku muzycznego.

W 2002 roku swoją premierę miał film „8 mila”, w którym Eminem zagrał główną rolę. Produkcja spotkała się z wieloma pozytywnymi recenzjami, a ścieżka dźwiękowa osiągnęła niebywały sukces, sprzedając się w ponad 10 milionach egzemplarzy. Promujący film singiel „Lose Yourself” stał się jednym z najważniejszych hitów rapera w karierze i zgarnął prestiżowego Oscara w kategorii „najlepsza oryginalna piosenka”.

Wszystkie kolejne albumy Eminema cieszyły się ogromną popularnością oraz przyniosły mu wiele nagród (15 statuetek Grammy) i przebojów. Raper jest dziś znany z takich utworów jak m.in. „Without Me”, „Stan”, „The Real Slim Shady”, „Just Lose It”, „We Made You”, „Not Afraid” czy „Beautiful”.

Artysta chętnie też współpracuje z innymi artystami. Wielkie przeboje „Love The Way You Lie” i „The Monster” stworzył wspólnie z Rihanną. Nagrywał także m.in. z Sią, Bruno Marsem, Pink, Akonem czy Nicki Minaj.

Nowy album Eminema

W sierpniu Eminem wydał niespodziewanie nową płytę zatytułowaną  „Kamikaze”. Znalazło się na niej trzynaście nowych utworów, w tym piosenka „Venom”, która promuje film o tym samym tytule. Na nowym albumie Eminem atakuje m.in. Donalda Trumpa.

RadioZET.pl/PK