Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Enej i singiel „Idealny sen”. Zespół wraca z nowym teledyskiem [WIDEO]

10.01.2019 13:52
xxx zet

W czwartek na antenie Radia ZET odbyła się premiera zupełnie nowego singla zespołu Enej. W internecie można już oglądać oficjalny teledysk do piosenki „Idealny sen”.

Enej Idealny sen fot. Youtube (EnejOficjalny)

Enej wraca z zupełnie nowym singlem zatytułowanym „Idealny sen”. Tym razem zespół sięga po nieśmiertelny klimat szeroko rozumianej muzyki rockowej, warstwa brzmieniowa zdecydowanie zdominowana została przez gitary, choć nie brakuje również odwołań do ludowej tradycji tak bliskiej zespołowi. Jedną z charakterystycznych cech zespołu jest różnorodność inspiracji, muzycy czerpią z przeróżnych gatunków, co bez wątpienia usłyszeć można w ich dorobku artystycznym.

Jak mówi sam Enej, tajemniczy tekst piosenki odwołuje się do odwiecznego archetypu konfliktu między jawą a snem, tak wrośniętego w całą współczesną twórczość.

Enej powstał w 2002 roku w Olsztynie. Założyli go bracia Sołoduchowie i ich przyjaciel Łukasz Kojrys. Formacja inspiruje się przede wszystkim ukraińskim i polskim folklorem, który łączy z elementami muzyki rozrywkowej. Do ich największych przebojów należą „Radio Hello”, „Symetryczno-liryczna”, „Skrzydlate Ręce” czy „Tak Smakuje Życie”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK

Oceń
Tagi