Zamknij

Eric Clapton złamał swoją obietnicę. Niedawno oświadczył, że w takim miejscu nigdy nie zagra

21.09.2021 10:42
Eric Clapton
fot. JUSTIN NG/AFP/East News

Eric Clapton złamał swoją niedawną obietnicę. Muzyk deklarował, że nie zagra w miejscu, gdzie będzie obowiązywała konieczność szczepienia przeciw COVID-19.

Eric Clapton pod koniec lipca tego roku wydał oficjalne oświadczenie dotyczące szczepień przeciwko COVID-19. Artysta podkreślił, że jest przeciwny organizacji wydarzeń wyłącznie dla osób, które zdecydowały się przyjąć szczepionkę. Oznajmił, że takie zasady to dyskryminacja.

Eric Clapton złamał obietnicę złożoną 2 miesiące wcześniej

Artysta zastrzegł sobie prawo do odwołania każdego występu w miejscu, gdzie nie mogą pojawić się wszyscy, którzy będą mieli na to ochotę. Claptonowi chodziło o szczepienia, jednak jeśli mielibyśmy rozumieć jego przekaz dosłownie - nie mógłby zagrać już... nigdzie. Ochota nie jest wystarczającym środkiem do uczestnictwa w koncercie. Nie jesteśmy w stanie zapłacić nią za bilet, czy pokonać setek kilometrów, jeśli nie mieszkamy w miejscowości, w której gra nasz ulubiony wykonawca.

Eric Clapton wytrwał w swoim postanowieniu niecałe dwa miesiące. Jak czytamy na nypost.com, 18 września artysta wystąpił w Smoothie King Center w Nowym Orleanie. Organizatorzy tamtejszych wydarzeń wymagają od ich uczestników szczepień przeciw COVID-19. Przed wejściem do sali należy okazać dowód szczepienia.

Eric Clapton zagrał na koncercie tylko dla zaszczepionych

Jak donosi Rolling Stone, Smoothie King Center przestrzega przepisów obowiązujących w Nowym Orleanie, gdzie wymaga się od wszystkich posiadaczy biletu w wieku powyżej 12 lat, personelu, obsługi, sprzedawców oraz uczestników okazania dowodu na przyjęcie co najmniej jednej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Alternatywą jest okazanie negatywnego testu na obecność koronawirusa, który należy wykonać nie wcześniej niż na 72 godziny przed danym wydarzeniem.

Oprócz tego, na stronie Smoothie King Center czytamy, że wszystkie osoby przebywające w środku są zobowiązane do noszenia maseczek. Ochronę można zdjąć z twarzy tylko podczas jedzenia i picia.

Niechęć Erica Claptona do szczepionek zrodziła się w lutym tego roku, kiedy sam zdecydował się na szczepienie. Artysta deklarował, że doznał "katastrofalnych" skutków ubocznych i bał się, że już nigdy więcej nie pojawi się na scenie.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA] 

RadioZET.pl/New York Post/Rolling Stone