Zamknij

Erick Morillo nie żyje. Autor hitu „I Like To Move It” znaleziony martwy w domu

02.09.2020 10:56
Erick Morillo
fot. ADMEDIA/SIPA/SIPA/East News

Erick Morillo nie żyje. Popularny DJ został znaleziony martwy w swoim domu w Miami Beach. Był autorem m.in. wielkiego przeboju „I Like To Move It”, który doczekał się nowej wersji w filmie „Madagaskar”.

Erick Morillo nie żyje. Popularny DJ, który był jednym z popularyzatorów muzyki house, zmarł 1 września w wieku 49 lat.

Ciało artysty zostało znalezione w jego domu na Florydzie. Informację o śmierci Ericka Morillo potwierdziła amerykańska policja.

Erick Morillo nie żyje. Słynny DJ znaleziony martwy w swoim domu

Erick Morillo został znaleziony martwy w swojej posiadłości w Miami Beach. Jak informują amerykańskie media, trwa ustalanie przyczyny śmierci popularnego kolumbijskiego DJ-a. Służby poinformowały jednak, że na miejscu nie doszło do popełnienia przestępstwa.

W sierpniu Erick Morillo został aresztowany i oskarżony o napaść na tle seksualnym. Do zdarzenia miało dojść w grudniu zeszłego roku na terenie jego domu. Po zakończonej imprezie artysta miał zgwałcić kobietę, która była nieprzytomna. Potwierdziły to przeprowadzone później badania DNA. W najbliższy piątek miał rozpocząć się proces Morillo.

Kim był Erick Morillo? Najsłynniejsze hity DJ-a

Erick Morillo zasłynął jako jeden z populyzatorów muzyki house. Przez ponad trzydzieści lat kariery pracował jako DJ, producent muzyczny, właściciel wytwórni i menadżer artystów. Tworzył pod wieloma różnymi pseudonimami, m.in.  Reel 2 Real. Był wielokrotnie uznawany za najlepszego DJ na świecie.

Do najsłynniejszych hitów Ericka Morillo należały utwory „Live Your Life” i „Dancin'”, ale największą popularność przyniósł mu przebój „I Like To Move It”. Wydana w latach dziewięćdziesiątych piosenka zrobiła furorę na początku XXI wieku, kiedy pojawiła się w filmie „Madagaskar”.

RadioZET.pl/nbcnews.com