Zamknij

Erick Morillo nie żyje. Ujawniono przyczynę śmierci autora hitu „I Like To Move It”

19.11.2020 10:45
Erick Morillo
fot. SYSPEO/SIPA/SIPA/East News

Erick Morillo zmarł na początku września. Autor wielkiego przeboju „I Like To Move It” został znaleziony martwy w swoim domu. Po blisko trzech miesiącach od śmierci ujawniono przyczynę zgonu popularnego DJ-a.

Erick Morillo nie żyje. Kolumbijsko-amerykański DJ i producent, który był jednym z największych popularyzatorów muzyki house, miał 49 lat.

Do internetu trafiły właśnie wyniki sekcji zwłok, które ujawniły przyczynę śmierci Ericka Morillo.

Laszlo Benko nie żyje. Jego przebój „Dziewczyna o perłowych włosach” znają wszyscy

Erick Morillo nie żyje. Ujawniono przyczynę śmierci znanego DJ-a i producenta

Erick Morillo zmarł 1 września. Ponad dwa miesiące później oficjalnie ujawniono, że przyczyną zgonu artysty było ostre zatrucie ketaminą. W organizmie wykryto także kokainę i MDMA. Śmierć uznano jednak za nieszczęśliwy wypadek.

DJ i producent od wielu lat zmagał się z uzależnieniem od narkotyków. Jak informuje Billboard, w 2016 roku Morillo trafił do szpitala, gdzie lekarze musieli usunąć mu część ramienia, która była zainfekowana przez wkłucie igły z ketaminą.

Erick Morillo zmarł kilka tygodni po tym, jak został aresztowany i oskarżony o napaść na tle seksualnym. Do zdarzenia miało dojść w grudniu zeszłego roku na terenie jego domu. Po zakończonej imprezie artysta miał zgwałcić kobietę, która była nieprzytomna. Potwierdziły to przeprowadzone później badania DNA. We wrześniu miał rozpocząć się proces DJ-a.

Kim był Erick Morillo? Najsłynniejsze hity DJ-a

Erick Morillo zasłynął jako jeden z populyzatorów muzyki house. Przez ponad trzydzieści lat kariery pracował jako DJ, producent muzyczny, właściciel wytwórni i menadżer artystów. Tworzył pod wieloma różnymi pseudonimami, m.in. Reel 2 Real. Był wielokrotnie uznawany za najlepszego DJ na świecie.

Do najsłynniejszych hitów Ericka Morillo należały utwory „Live Your Life” i „Dancin'”, ale największą popularność przyniósł mu przebój „I Like To Move It”. Wydana w latach dziewięćdziesiątych piosenka zrobiła furorę na początku XXI wieku, kiedy pojawiła się w filmie „Madagaskar”.

RadioZET.pl/billboard.com