Zamknij

Erykah Badu podczas Szczecin Jazz 2019!

Redakcja
07.03.2019 13:00
Erykah Badu podczas Szczecin Jazz 2019!

Szczecin Jazz Festiwal, to międzynarodowy festiwal muzyczny promujący muzykę jazzową.

W pierwszej edycji tej najważniejszej dla Szczecina imprezy mieliśmy okazję uczestniczyć w marcu 2016 roku, w trakcie której, wystąpili m.in. Marcin Wasilewski ze swoim Trio, Grzegorz Turnaua wraz z Markiem Napiórkowskim, włoska gwiazda – Mario Biondi, zespół The Cookers oraz wielu innych wspaniałych artystów.

 

Na początek Kenny Garrett
Tegoroczna edycja odbędzie się już 18 marca i będzie ją otwierał nie byle kto, bo Kenny Garrett – zdobywca nagrody Grammy, amerykański saksofonista jazzowy grający w stylistyce hard bopu i post-bopu. Jest określany jako „najważniejszy saksofonista altowy swojego pokolenia”, czy też „jednym z najbardziej podziwianych saksofonistów altowych w jazzie po Charliem Parkerze”. W młodości zyskał popularność jako członek zespołu Duke Ellington oraz Milesa Devisa. Współpracował również z Freddiem Hubbardem, Woodym Shawem, McCoyem Tynerem, Pharoah Sandersem, Brianem Blade’em, Patem Methenym, Bobbym Hutchersonem, Ronem Carterem, Elvinem Jonesem czy Mulgrew Millerem.

 

Koncert odbędzie się w Szczecińskiej Filharmonii o godzinie 20.

 
IMG_0666
 

"Chcieliśmy, żeby to był festiwal miejski (...), aby było dużo rzeczy, które dotykają stricte miasta, czyli edukacyjnych happeningów, wyjścia w przestrzeń miejską i to jak najbardziej utrzymujemy" - powiedział dyrektor artystyczny festiwalu, saksofonista Sylwester Ostrowski.

 

Królowa na scenie
Żeby pojąć jej fenomen, wystarczy cofnąć się do pierwszego wydanego przez nią albumu o nazwie „Baduizm” – tak brzmi klucz do zrozumienia jej fenomenu. To pierwszy album wydany w 1997 roku, całkowicie przemyślany i ułożony na nowo system wartości społecznych i politycznych. Płyta zdobyła pięciokrotną platynę, sprzedała się w ponad trzech milionach egzemplarzy i zdobyła dwie nagrody Grammy.

 

Erykah Badu,  którą często porównuje się do legendarnej Billie Holiday,  to jedna z najbardziej charyzmatycznych wokalistek naszych czasów. Jej muzyka łączy w sobie elementy soulu, R&B, hip-hopu i elektroniki. Artystka przyjedzie do Szczecina na zaproszenie Sylwestra Ostrowskiego, dyrektora artystycznego festiwalu Szczecin Jazz. Jej koncert, odbędzie się 25 marca br. w Netto Arenie, będzie to jedyny i niepowtarzalny koncert Erykah w tym roku w Polsce!

 
Erykah Badu image
 

BADU FOR YOU
Szczecin Jazz przygotował specjalną akcję dla fanów Erykah Badu.
Dzięki tej akcji 100 uczniów i studentów z całej Polski mogło wziąć udział w koncercie, nabywając bilet na płycie tylko za 49,00! 
Więcej informacji o akcji znajdziesz na www.wspieram.to/erykahbadu

Mamy świadomość, że zakup biletu w dobrym miejscu, dojazd na koncert, ewentualne zakwaterowanie w Szczecinie mogą stanowić barierę finansową nie do przejścia dla wielu młodych fanów Erykah Badu, dlatego chcemy im pomóc bo wiemy, że udział w takich koncertach jak ten może mieć duży wpływ na ich rozwój”

FB_IMG_1551099403219
 

Szczecin Day

Festiwal od początku stara się wspierać lokalne środowisko muzyczne, dlatego na zakończenie głównej części programu IV edycji festiwalu Szczecin Jazz odbędzie się Szczecin Day, czyli koncert specjalny, z udziałem szczecińskich artystów jazzowych.
Program koncertu składa się z trzech występów:

- Michał Martyniuk Music, wraz ze swoim zespołem "Nothing to prove", które zaserwuje jazz w wykonaniu muzyków młodego pokolenia.

 

- Joanna Gajda i Bartosz Świątek w projekcie Pop goes to jazz ze specjalnie zaaranżowanymi utworami Steviego Wondera, Michaela Jacksona i innymi popularnymi melodiami z lat 80-tych.

 

- A na koniec zaprezentuje się wystrzałowa mieszanka Szczecin Voices: wokalistki Maja Koterba, Kasia Buja-Kazuba i Angelika Anozie oraz w sekcji muzycznej Maciej Kazuba, Szymon Orłowski, Piotr Wrombel, Marcin Jahr.
Szczecin Day odbędzie się 26.03 br. w Szczecińskiej Filharmonii.

 

Więcej informacji na temat tego niepowtarzalnego eventu znajdziecie na Fan Page Szczecin Jazz

 

KUP BILETY NA KONCERT ERYKAH BADU W POLSCE - SZCZECIN 25.03.2019