Zamknij

Gwiazda "Gry o Tron" zarzuca Marylinowi Mansonowi gwałt i handel ludźmi. Prawnik muzyka odpowiada

04.05.2021 17:00
Marilyn Manson
fot. SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News

Esme Bianco znana z serialu "Gra o Tron" pozwała Marilyna Mansona. Jest to kolejna kobieta, która zarzuca muzykowi nadużycia seksualne. W pozwie czytamy, że wokalista miał dopuścić się gwałtu na aktorce w 2011 roku.

Esme Bianco z "Gry o Tron" to kolejna kobieta, która zarzuciła Marilynowi Mansonowi nadużycia seksualne. Na początku 2021 roku Evan Rachel Wood oskarżyła wokalistę o znęcanie się. Zarzuty zapoczątkowały lawinę oskarżeń wobec kontrowersyjnego artysty. Menadżer muzyka rozstał się z Mansonem po 25 latach współpracy, a asystent potwierdził, że słyszał z ust wokalisty groźby wypowiadane w kierunku kobiet. Muzyk został wyrzucony z wytwórni, z pracy z Mansonem zrezygnowali także twórcy serialu "American Gods". W przeciągu krótkiego czasu nieprzychylne informacje na temat Mansona opublikował też Trent Reznor z Nine Inch Nails oraz gitarzysta Limp Bizkit.

Esme Bianco z "Gry o Tron" pozwała Marilyna Mansona o gwałt

Oficjalny pozew przeciwko Marilynowi Mansonowi wystosowała Esme Bianco. Kobieta zarzuciła byłemu partnerowi gwałt, a także handel ludźmi.

Jak donosi The Guardian, w pozwie zarzuca się muzykowi, że w 2009 roku zabrał Bianco z Anglii do Los Angeles, gdzie mieli nakręcić wspólnie teledysk do utworu "I Want To Kill You Like Do In The Movies". Aktorka twierdzi, że muzyk zamknął ją w sypialni, chłostał, używał prądu oraz odurzał ją kokainą. W pozwie Bianco czytamy, że Manson chciał zmusić ją do seksu z inną kobietą oraz groził gwałtem, a także uniemożliwiał sen i nie zapewniał jedzenia.

Żadne z nagranego wówczas wideo nie zostało wydane. Mimo okropności zaznanych przez aktorkę, po wydarzeniach z "planu teledysku" kobieta została w relacji z Mansonem. Ich ponowne spotkanie miało skończyć się kolejnymi aktami przemocy. Bianco znowu została wywieziona do Los Angeles. Aktorka twierdzi, że Manson gonił ją po mieszkaniu z siekierą, nie pozwalał jej opuścić domu, ciął ją nożem i fotografował rany, które zamieszczał w sieci.

"Bianco potrzebowała lat, zanim zrozumiała skalę fizycznego, seksualnego oraz psychicznego i emocjonalnego znęcania się nad nią przez Warnera. Jej kariera ucierpiała wówczas z powodu gorszego stanu psychicznego. W rezultacie do dziś leczy się na złożony zespół stresu pourazowego, lęki, depresję oraz ataki paniki" - czytamy w pozwie.

Marilyn Manson oskarżony o gwałt i handel ludźmi

Dokument zawiera bardzo poważne zarzuty. Marilyn Manson został oskarżony o przemoc seksualną, znęcanie fizyczne, pobicie, groźby, a nawet gwałt, którego miał dopuścić się na Bianco w maju 2011 roku. Oprócz tego według kalifornijskiego prawa wokalista miał naruszyć również przepis o handlu ludźmi.

Jak donosi Interia, adwokat Briana Warnera odpowiedział na pozew.

"Pozew trafił do sądu po tym, jak mój klient nie poszedł na ugodę po tym, jak prawnik pani Bianco złożył propozycję finansową niemożliwą do zrealizowania, opartą na postępowaniu, które nigdy nie miało miejsca. Będziemy kwestionować zarzuty w sądzie i jesteśmy przekonani, że wygramy" - oświadcza prawnik.

Zobacz też: The Voice of Poland: Rafał Brzozowski zastąpi Michała Szpaka w roli jurora? 

RadioZEET.pl/The Guardian/Interia