Zamknij

Euro 2021: czego słuchają polscy kibice? Oto ich ulubione piosenki na Spotify

15.06.2021 09:41
Queen Freddie Mercury
fot. EAST NEWS/O MEDIAS/BOURASSEAU

Euro 2021 trwa. Muzyka to nieodzowny element, który towarzyszy zarówno piłkarzom, jak i kibicom. Wielu z nas słucha ulubionych przebojów, aby poczuć ten wyjątkowy piłkarski klimat. Czego słuchają fani piłki nożnej? Spotify przedstawiło najnowsze dane.

Euro 2021 trwa. Choć mistrzostwa Europy w piłce nożnej nie zaczęły się dobrze dla reprezentantów Polski, sporą część kibiców wciąż trzyma kciuki za polskich piłkarzy. Niektórym pomaga przy tym muzyka.

W związku z Euro 2021 serwis Spotify opublikował listę ulubionych piosenek fanów piłki nożnej. Czego słuchają polscy kibice przed meczami?

Euro 2021: GRUPA E. TABELA polskiej grupy i WYNIKI mistrzostw Europy

Euro 2021: czego słuchają polscy kibice? Spotify opublikowało ulubione piosenki fanów piłki nożnej

Euro 2021 potrwa do 11 lipca. Okazuje się, że wielu kibiców zaczęło przygotowywać się do mistrzostw Europy o wiele wcześniej. Jak informuje Spotify, w okresie od stycznia do czerwca tego roku platforma zanotowała 68-procentowy wzrost dziennej liczby odtworzeń piłkarskich playlist stworzonych przez użytkowników. Fani masowo odtwarzali także hymny narodowe – najczęściej „Marsyliankę” (Francja), „God Save The Queen” (Anglia) i „Du gamla, du fria" (Szwecja).

Czego słuchają polscy kibice? Serwis Spotify opublikował listę pięciu najpopularniejszych utworów fanów piłki nożnej z Polski. Wśród nich nie brakuje znanych przebojów.

  1. Seven Nation Army, The White Stripes
  2. We Are The Champions - Remastered 2011, Queen
  3. Força, Nelly Furtado
  4. World in Motion, New Order
  5. Campione 2000 - Radio Version, E-Type

RadioZET.pl/mat.prasowe Spotify