Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Poważne problemy zdrowotne zwycięzcy Eurowizji. Odwołuje koncerty

01.09.2017 12:20

Salvador Sobral oczarował widzów tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Jego wzruszający występ z utworem „Amar pelos dois” zapewnił pierwsze w historii zwycięstwo Portugalii. Od dłuższego czasu artysta zmaga się jednak z poważnymi problemami zdrowotnymi, które pojawiły się także w trakcie eurowizyjnych przygotowań. Okazuje się, że stan Portugalczyka znów pogorszył się.

Poważne problemy zdrowotne zwycięzcy Eurowizji. Odwołuje koncerty fot. ons.pl / Photoshot

Salvador Sobral poinformował w mediach społecznościowych o odwołaniu najbliższych koncertów, podczas których miał promować swój album „Excuse Me” z 2016 roku. Lekarze artysty uznali, że nie powinien on obecnie występować. Jego stan zdrowia musi być cały czas kontrolowany. Jeżeli sytuacja poprawi się – piosenkarz pojawi się już 8 września na Cascais International Festival of Culture.

Portugalczyk zmagał się z problemami zdrowotnymi również w momencie eurowizyjnych przygotowań. W trakcie kilkudniowych prób do imprezy musiała zastępować go siostra Luisa, która także jest piosenkarką. Spekuluje się, że Sobral ma poważne kłopoty z sercem i może potrzebować nawet przeszczepu. W tym roku przeszedł też operację przepukliny.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

W maju Salvador Sobral zwyciężył na Eurowizji z utworem „Amar pelos dois”. Emocjonalny, bardzo minimalistyczny występ Portugalczyka spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

Polskę reprezentowała Kasia Moś z piosenką „Flashlight”. Nasza reprezentantka zakwalifikowała się do finału, gdzie zajęła ostatecznie 22. miejsce.

RadioZET.pl/esctoday.com/PK

Oceń