Zamknij

Poważne problemy zdrowotne zwycięzcy Eurowizji. Odwołuje koncerty

Redakcja
01.09.2017 12:20
Poważne problemy zdrowotne zwycięzcy Eurowizji. Odwołuje koncerty
fot. ons.pl / Photoshot

Salvador Sobral oczarował widzów tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Jego wzruszający występ z utworem „Amar pelos dois” zapewnił pierwsze w historii zwycięstwo Portugalii. Od dłuższego czasu artysta zmaga się jednak z poważnymi problemami zdrowotnymi, które pojawiły się także w trakcie eurowizyjnych przygotowań. Okazuje się, że stan Portugalczyka znów pogorszył się.

Salvador Sobral poinformował w mediach społecznościowych o odwołaniu najbliższych koncertów, podczas których miał promować swój album „Excuse Me” z 2016 roku. Lekarze artysty uznali, że nie powinien on obecnie występować. Jego stan zdrowia musi być cały czas kontrolowany. Jeżeli sytuacja poprawi się – piosenkarz pojawi się już 8 września na Cascais International Festival of Culture.

Portugalczyk zmagał się z problemami zdrowotnymi również w momencie eurowizyjnych przygotowań. W trakcie kilkudniowych prób do imprezy musiała zastępować go siostra Luisa, która także jest piosenkarką. Spekuluje się, że Sobral ma poważne kłopoty z sercem i może potrzebować nawet przeszczepu. W tym roku przeszedł też operację przepukliny.

Zobacz także

Konkurs Piosenki Eurowizji 2017

W maju Salvador Sobral zwyciężył na Eurowizji z utworem „Amar pelos dois”. Emocjonalny, bardzo minimalistyczny występ Portugalczyka spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

Polskę reprezentowała Kasia Moś z piosenką „Flashlight”. Nasza reprezentantka zakwalifikowała się do finału, gdzie zajęła ostatecznie 22. miejsce.

RadioZET.pl/esctoday.com/PK