Eurowizja 2018: Cypr głównym faworytem do zwycięstwa w konkursie!

12.05.2018 19:10

Eleni Foureira z Cypru to nowa faworytka do zwycięstwa w Eurowizji 2018. Artystka wystąpiła w pierwszym półfinale konkursu z piosenką „Fuego”. Zachwyciła telewidzów i awansowała do finału Eurowizji, który odbędzie się w sobotę, 12 maja.

Eleni Foureira Eurovision 2018 fot. Youtube (Eurovision Song Contest)

Eurowizja 2018: Cypr faworytem do zwycięstwa. Eleni Foureira i piosenka „Fuego”

Cypr jest nowym faworytem do zwycięstwa w Eurowizji 2018 — tak twierdzą bukmacherzy w swoich najnowszych notowaniach. Kraj ten reprezentuje Eleni Foureira z taneczną piosenką „Fuego”. Od kilku dni artystka reprezentująca Cypr znacznie podskoczyła w zestawieniach bukmacherskich.

Wszystko za sprawą ostatnich prób przed konkursem i świetnego występu w pierwszym półfinale EurowizjiPrezentacją Eleni Foureira są zachwyceni dziennikarze z całego świata. Jej eurowizyjny występ jest pełen energii. Nie brakuje w nim dynamicznych ujęć, gry świateł, tanecznych choreografii i efektów pirotechnicznych, które na pewno zrobią wrażenie na wielu widzach. Nagranie z półfinałowego występu Cypru robi furorę w serwisie YouTube.

Eleni Foureira, choć reprezentuje Cypr na Eurowizji, to z pochodzenia jest Greczynką. Urodziła się w 1987 roku w Albanii. Wystąpi w pierwszym półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 jako ostatnia — z numerem 19.

Cypr nie wygrał nigdy dotąd Eurowizji. Najlepszym wynikiem tego niewielkiego wyspiarskiego państwa jest 5. miejsce — w 1982, 1997 i 2004 roku.

Zagłosuj

Czy Cypr powinien wygrać Eurowizję 2018?

Dotychczasowym faworytem bukmacherów do wygrania Eurowizji 2018 był Izrael, który reprezentuje Netta z niezwykle oryginalną piosenką „Toy”. Utwór zdążył już stać się internetowym hitem. Oficjalny teledysk obejrzano już 20 milionów razy. W trakcie utworu Netta imituje gdakanie kury, co dla wielu słuchaczy będzie na pewno sporym zaskoczeniem.

Eurowizja 2018 FINAŁ: Na RadioZET.pl będziecie mogli śledzić relację na żywo minuta po minucie.

RadioZET.pl/PK

Oceń