Zamknij

Doda i Michał Wiśniewski ostro o polskich preselekcjach do Eurowizji 2018

Redakcja
07.03.2018 10:40
Michał Wiśniewski Doda
fot. Adam Staskiewicz / East News, TRICOLORS/EAST NEWS

Reprezentantami Polski na Eurowizji 2018 będą Gromee i Lukas Meijer. Ich piosenka „Light Me Up” zrobiła furorę wśród telewidzów. Wynik polskich preselekcji nie przypadł jednak wszystkim do gustu. Na temat Krajowych Eliminacji postanowili się wypowiedzieć m.in. Doda i Michał Wiśniewski.

Doda i Michał Wiśniewski o polskich preselekcjach do Eurowizji 2018

Doda postanowiła skomentować wyniki Krajowych Eliminacji w jednym z komentarzy na Instagramie. Piosenkarka nie ukrywała rozczarowania zwycięstwem Gromeego oraz Lukasa Meijera. Wspomniała też o Margaret i jej udziale w szwedzkim Melodifestivalen.

— Z całym szacunkiem ale nie, miałam inne typy. Margaret wygrywaj w tej Szwecji i przynajmniej będzie co oglądać, będziemy głosować na Polskę w Szwecji — napisała.

Polskie preselekcje do Eurowizji 2018 skomentował też w internecie Michał Wiśniewski. Lider zespołu Ich Troje odniósł się krytycznie do poziomu tegorocznych eliminacji. Jego słowa cytuje portal „Plejada”:

— Gratuluję chłopakom zwycięstwa w polskich preselekcjach eurowizyjnych. Będę trzymał za Was kciuki w Lizbonie. Natomiast absolutną pomyłką jest, że zgłoszeń było 260, a wybrano to, co wybrano. To chyba jakaś pomyłka — stwierdził ostro Wiśniewski.

Przypomnijmy, że w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji 2018 wzięło udział 10 wykonawców, którzy zostali wybrani przez specjalną komisję.

Polska na Eurowizji 2018: Gromee

Reprezentantami Polski na Eurowizji 2018 będą Gromee i Lukas Meijer. Para artystów zaprezentuje w Lizbonie swoją piosenkę „Light Me Up”, na którą można cały czas głosować na Liście Przebojów Radia ZET.

Eurowizja 2018

W 2017 roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała po raz pierwszy w historii Portugalia. Salvador Sobral, zwycięzca imprezy, zaprezentował utwór „Amar Pelos Dois”, który spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

63. edycja Eurowizji odbędzie się w portugalskiej Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

Gromee i Lukas Meijer wezmą udział w drugim półfinale Eurowizji 2018.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

RadioZET.pl/PK