Eurowizja 2018: Śpiewaczka operowa z Estonii jedną z faworytek! [WIDEO]

12.05.2018 18:55

Elina Nechayeva reprezentuje Estonię na Eurowizji 2018 w Lizbonie. 26-letnia śpiewaczka operowa i sopranistka wystąpi z włoskojęzycznym utworem „La Forza”. Zdaniem bukmacherów piosenka jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w Eurowizji 2018.

Elina Nechayeva Eurovision Song Contest 2018 fot. Youtube (Eurovision Song Contest)

Eurowizja 2018: Elina Nechayeva i „La Forza” z Estonii w gronie faworytów

Eurowizja 2018 trwa. Jedną z głównych faworytek do zwycięstwa w tym roku jest Elina Nechayeva z Estonii. 26-letnia Estonka zaprezentuje na scenie operową piosenkę „La Forza” w całości wykonaną w języku włoskim. Estonia awansowała do wielkiego finału Eurowizji 2018, który odbędzie się 12 maja.

Zagłosuj

Czy podoba Ci się piosenka Estonii?

Największe zainteresowanie wzbudza występ Nechayevej, a przede wszystkim oprawa sceniczna. Estońska artystka śpiewa operowy utwór „La Forza” ubrana w ogromną suknię, na której pojawiają się rozmaite efekty świetlne.

Estonia znajduje się obecnie w czołówce rankingu bukmacherów, którzy typują zwycięzcę Eurowizji 2018.

Estonia na Eurowizji

Podobnie jak Polska, Estonia zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku. Kraj bałtycki wystąpił dotąd na Eurowizji 24 razy, w tym raz triumfował. W 2001 roku Estonia wygrała z utworem „Everybody” Tanela Padara i Dave’a Bentona.

Eurowizja 2018

W 2017 roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała po raz pierwszy w historii Portugalia. Salvador Sobral, zwycięzca imprezy, zaprezentował utwór „Amar Pelos Dois”, który spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

Eurowizja 2018 odbywa się w portugalskiej Lizbonie. Wielki finał zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

RadioZET.pl/PK

Oceń