Zamknij

Eurowizja 2018: hit „Light Me Up” Gromeego nagrodzony przez fanów konkursu

Redakcja
23.05.2018 11:48
Gromee
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

Reprezentanci Polski — Gromee i Lukas Meijer — nie odnieśli sukcesu na Eurowizji 2018. Nie oznacza to jednak, że przebój „Light Me Up” nie przypadł do gustu wielu fanom konkursu. Gromee otrzymał nagrodę im. Kate Ryan, która przyznawana jest najbardziej niedocenionej piosence w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Eurowizja 2018: Gromee z nagrodą za przebój „Light Me Up”

„Light Me Up” to zdaniem eurowizyjnych fanów najbardziej niedoceniona piosenka podczas Eurowizji 2018. Gromee i Lukas Meijer otrzymali nagrodę im. Kate Ryan przyznawaną z inicjatywy międzynarodowego fanklubu Konkursu Piosenki Eurowizji. Wyróżnienie otrzymuje utwór, który powinien znaleźć się finale, ale nie został doceniony w trakcie imprezy.

Zobacz także

Nagrodę nazwano imieniem Kate Ryan po jej niespodziewanej porażce na Eurowizji 2006. Piosenkarka reprezentowała Belgię z przebojem „Je t’adore”, ale nie zdołała awansować do finału.

TAK DZIŚ WYGLĄDA KATE RYAN [ZDJĘCIA]

Warto dodać, że „Light Me Up” Gromeego to nie pierwsza polska kompozycja nagrodzona przez fanów Eurowizji. W 2011 roku tytuł najbardziej niedocenionej piosenki trafił do utworu „Jestem” Magdaleny Tul. Był to najgorszy występ Polski w całej historii startów naszego kraju w Eurowizji. „Jestem” zajęło ostatnie miejsce w półfinale.

Polska na Eurowizji 2018

Gromee i Lukas Meijer, którzy reprezentowali Polskę na Eurowizji 2018, nie zdołali przejść do finału konkursu. W drugim półfinale nasi reprezentanci zajęli 14. miejsce z 81 punktami na koncie. Przypomnijmy, że z każdego z półfinałów awansowało 10 państw.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 wygrała Netta Barzilai z Izraela. Artystka wystąpiła z utworem „Toy”.

Zobacz także

RadioZET.pl/PK