Zamknij

Gromee prezentuje utwór na Eurowizję 2018. To faworyt polskich fanów! [WIDEO]

Redakcja
15.02.2018 10:37
Gromee prezentuje utwór na Eurowizję 2018. To faworyt polskich fanów! [WIDEO]
fot. Youtube (GromeeVEVO)

„Light Me Up” to tytuł kolejnej eurowizyjnej propozycji, która 3 marca powalczy w polskich preselekcjach. Piosenka Gromee i Lukasa Meijera jest utrzymana w popowo-elektronicznym klimacie. Słuchacze Radia ZET usłyszą ją po raz pierwszy już dziś po godz. 19:00 w programie Marcina Wojciechowskiego.

Zagłosuj

Czy Gromee powinien reprezentować Polskę na Eurowizji?

Liczba głosów:

Gromee, czyli Andrzej Gromala, to polski DJ i producent, który specjalizuje się w muzyce klubowej. Taki też właśnie jest jego najnowszy singiel „Light Me Up”.

Utrzymana w letnim klimacie kompozycja weźmie udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2018. W piosence możemy usłyszeć wokal Lukasa Meijera, z którym krakowski artysta współpracował już przy hitowym utworze „Without You”. Meijer to szwedzki wokalista grający w zespole No Sleep For Lucy.

Premiera oficjalnego teledysku do „Light Me Up” odbyła się 15 lutego. Wideo nakręcono w hiszpańskiej Barcelonie. Utwór promuje debiutancki album Gromee zatytułowany „Chapter One”. Premierę płyty zaplanowano na 16 marca.

#TeamGromee

Gromee jest jednym z głównych faworytów polskich fanów do zwycięstwa w eliminacjach do Eurowizji 2018. W internecie pojawia się wiele pozytywnych komentarzy na temat zgłoszonej piosenki.

— Wreszcie coś wesołego i na światowym poziomie pojechałoby na Eurowizję — napisała jedna z osób w serwisie YouTube.

W sieci radzi sobie świetnie też hasztag #TeamGromee, który ma na celu promocję eurowizyjnej piosenki DJ-a w mediach społecznościowych. Do akcji dołącza coraz więcej fanów.

Krajowe Eliminacje do Eurowizji 2018 odbędą się już 3 marca. Show będzie transmitowane na antenie TVP1. Start polskich preselekcji o godz. 21:30.

Polskie preselekcje do Eurowizji 2018 — pełna lista uczestników

  • Saszan — „Nie chcę ciebie mniej” (utwór)
  • Monika Urlik — „Momentum” (utwór)
  • Isabell Otrebus — „Delirium” (utwór)
  • Ifi Ude — „Love is stronger” (utwór)
  • Future Folk — „Krakowiacy i górale” (premiera w piątek)
  • Gromee feat. Lukas Meijer — „Light me up” (utwór)
  • Marta Gałuszewska — „Why don’t we go” (anglojęzyczna wersja „Nie mów mi nie” - premiera wkrótce)
  • Pablosson — „Sunflower” (utwór)
  • Maja Hyży — „Skin” (premiera wkrótce)
  • Happy Prince — „Don’t let go” (utwór)

Eurowizja 2018

W 2017 roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała po raz pierwszy w historii Portugalia. Salvador Sobral, zwycięzca imprezy, zaprezentował utwór „Amar Pelos Dois”, który spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

63. edycja Eurowizji odbędzie się w portugalskiej Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

Polska będzie brała udział w drugim półfinale.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK