Zamknij

Eurowizja 2018: Internauci bezlitośni dla Lukasa Meijera po występie

Redakcja
11.05.2018 10:41
Lukas Meijer Eurovision 2018
fot. AP/EAST NEWS

Polska odpadła z Eurowizji 2018. Nasi reprezentanci — Gromee i Lukas Meijer — nie awansowali do finału konkursu. W internecie nie brakuje negatywnych komentarzy na temat Lukasa, który zdaniem wielu internautów nie poradził sobie z występem. Widzowie zarzucają mu m.in. fałsz na żywo.

Eurowizja 2018: Internauci krytykują Lukasa Meijera

Finał Eurowizji 2018 bez Polski. Gromee i Lukas Meijer odpadli niespodziewanie z konkursu, mimo że bukmacherzy byli niemal pewni, że nasz kraj znajdzie się w finale Konkursu Piosenki Eurowizji 2018.

Wielu internautów obwinia wokalistę Lukasa Meijera za porażkę w drugim półfinale. Ich zdaniem Szwed zaśpiewał bardzo nieczysto utwór, przez co występ Polski na Eurowizji mógł nie spodobać się telewidzom i jurorom.

„Może by przeszli dalej, gdyby dali kogoś kto potrafi śpiewać”, „cieszę się, że Polska się nie dostała. Uszy mi krwawiły, jak słyszałam ten jego śpiew”, „śpiewane było nieczysto i to położyło piosenkę”, „za dużo fałszu…”, „Lukas trochę zawalił wokalem, ale tak czy siak piosenka spokojnie powinna znaleźć się w finale”, „utwór był świetny, ale wokalnie było naprawdę źle” — takie komentarze pojawiają się w internecie na temat występu Polski na Eurowizji 2018.

Z drugiej strony wielu widzów nie może uwierzyć, że „Light Me Up” nie awansowało do finału. Pod nagraniem z półfinałowego występu można przeczytać wiele pozytywnych opinii na temat samej piosenki.

To pierwszy raz od wielu lat, kiedy Polska nie awansowała do finału Eurowizji. W latach 2014-2017 nasz kraj zawsze przechodził do finałowej stawki.

Finał Eurowizji 2018

Finał Eurowizji 2018 odbędzie się w sobotę, 12 maja. Wystąpi w nim 26 państw. Głównymi faworytami do zwycięstwa są: Cypr, Izrael, Francja, Litwa i Szwecja.

Transmisja TV finału Eurowizji 2018 rusza o godz. 21:00 na TVP1 i TVP Polonia. Transmisja internetowa będzie dostępna na stronie eurowizja.tvp.pl i oficjalnym kanale Konkursu Piosenki Eurowizji w serwisie YouTube.

RadioZET.pl/PK