Zamknij

Eurowizja 2018: Gromee komentuje porażkę w półfinale konkursu

Redakcja
11.05.2018 12:34
Gromee
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

Gromee odpadł z Konkursu Piosenki Eurowizji 2018. Piosence „Light Me Up” nie udało się awansować do finału. Po niespodziewanej porażce reprezentant Polski udzielił wywiadu dla programu „Dobry wieczór Europo!” prowadzonego przez Macieja Mazańskiego. Polski DJ przyznał, że podczas półfinałowego występu pojawiły się problemy techniczne.

Eurowizja 2018: Gromee komentuje porażkę w konkursie

Polska poza finałem Eurowizji 2018. Gromee i Lukas Meijer odpadli z konkursu po drugim półfinale.

W czwartkowy wieczór Gromee udzielił wywiadu Maciejowi Mazańskiemu, twórcy programu „Dobry wieczór Europo!” Odniósł się m.in. do niespodziewanej porażki.

Zabrakło dzisiaj siły. Czasami też tak jest, że nie zawsze można wygrywać. Nie wchodzę do finału, ale udało mi się osiągnąć coś, o czym kiedyś marzyłem. Żeby wyprodukować utwór, który będzie grany w wielu krajach. Dla mnie jest to ogromny sukces — powiedział Gromee i dodał: — Trzeba umieć przegrywać oraz potrafić podnieść głowę i to powiedzieć. Coś poszło nie tak. Eurowizja to konkurs nieprzewidywalny. Dajemy z siebie trzy minuty, a potem ludzie wysyłają przez parę minut głosy. Są też jurorzy. Gratuluję tym, którzy przeszli. Bardzo kibicuję wszystkim.

Gromee opowiedział także o jego oczekiwaniach względem kolejnych polskich preselekcji do Eurowizji.

Chciałbym, żeby za rok w Polsce jeszcze z większą mocą zorganizować eliminacje do Eurowizji. Marzy mi się, aby ludzie zaangażowali się w to. Żebyśmy uruchomili pewną machinę eurowizyjną i za rok wystartowali z cudownym oraz dobrym utworem. Marzy mi się to!

Reprezentant Polski przyznał, że półfinałowy występ na Eurowizji 2018 nie poszedł zgodnie z planem.

Były problemy techniczne podczas występu. Nie odpaliła się nam w ogóle scena. Miała zupełnie inaczej wyglądać. Pewne rzeczy, które miały się dziać na scenie nie zadziałały. Dostaliśmy „przepraszam” od ekipy technicznej. Oni nie wiedzą sami, dlaczego tak się stało. Ale złego słowa na temat eurowizyjnej ekipy nie powiem.

Maciej Mroziński zapytał także Gromeego o jego ulubione utwory, które biorą udział w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji.

Z przebojowego i komercyjnego punktu widzenia myślę, że dobrą piosenką jest utwór ze Szwecji, ale sercem jestem z Hiszpanami. Ta para jest fantastyczna. Są tak szczerzy, skromni i dobrzy.

Finał Eurowizji 2018

Finał Eurowizji 2018 odbędzie się w sobotę, 12 maja. Wystąpi w nim 26 państw. Głównymi faworytami do zwycięstwa są: Cypr, Izrael, Francja, Litwa i Szwecja.

Transmisja TV finału Eurowizji 2018 rusza o godz. 21:00 na TVP1 i TVP Polonia. Transmisja internetowa będzie dostępna na stronie eurowizja.tvp.pl i oficjalnym kanale Konkursu Piosenki Eurowizji w serwisie YouTube.

RadioZET.pl/PK