Gromee w rozmowie z Radiem ZET! Oto, co powiedział przed półfinałem Eurowizji

10.05.2018 11:20

Już w czwartek odbędzie się drugi półfinał Eurowizji 2018. Zmierzą się w nim reprezentanci Polski, czyli Gromee i Lukas Meijer. Zaprezentują taneczny i energetyczny przebój „Light Me Up”. Radio ZET miało okazję rozmawiać o poranku z Gromeem. Oto, co nam powiedział.

Gromee fot. Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

Eurowizja 2018: Gromee w rozmowie z Radiem ZET

Coraz bliżej do drugiego półfinału Eurowizji 2018, w którym zobaczymy Gromeego i Lukasa Meijera. Reprezentanci Polski mają zamiar przekonać miliony widzów do siebie za sprawą niezwykle pozytywnej piosenki „Light Me Up”.

W czwartkowy poranek Gromee udzielił krótkiego wywiadu specjalnie dla Radia ZET. Opowiedział m.in. jak wyglądają ostatnie przygotowania przed drugim półfinałem Konkursu Piosenki Eurowizji 2018.

W środę mieliśmy trzy próby z publicznością, na które kupowało się bilety. Także próby z jury. Tych prób jest naprawdę bardzo, bardzo dużo — powiedział Gromee.

Potwierdził, że w czwartkowe popołudnie czeka go jeszcze ostatnia generalna próba przed drugim półfinałem konkursu. Reprezentant Polski przyznał również, że jest naprawdę miło zaskoczony odbiorem polskiej piosenki przez międzynarodową publiczność.

Reagują fantastycznie. Niesamowite jest to, jak ludzie tu w Portugalii śpiewają „Light Me Up”. To samo było na próbach. To miłe i fantastyczne. Coś takiego dodaje energii oraz powera — mówi Gromee i dodaje: — Chcemy wejść na scenę i wysłać ludziom polską pozytywną energię. Tak naprawdę to nie mamy planu. Chcemy zrobić wszystko, co potrafimy najlepiej. Pomagamy sobie także pirotechniką, na którą mogliśmy sobie w tym roku pozwolić. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Chcielibyśmy, żeby muzyka obroniła się.

Gromee przyznał, że podczas Eurowizji 2018 nie może zabraknąć jego słynnego czarnego kapelusza, który od dłuższego już czasu jest znakiem rozpoznawczym naszego polskiego DJ-a.

Pozdrawiam wszystkich słuchaczy Radia ZET. Dziękuję za trzymanie kciuków, za wszystkie kapelusze, które niektórzy ubiorą w trakcie oglądania. Jeszcze raz dziękuję. Jest to mi bardzo potrzebne. Obiecuję przywieźć z Portugalii słońce i pozytywną energię — powiedział na sam koniec Gromee.

Polska na Eurowizji 2018

Gromee i Lukas Meijer wystąpią z numerem 11 w drugim półfinale Eurowizji 2018, który rozpocznie się 10 maja o godz. 21:00 w Altice Arenie w Lizbonie. Wielki finał zaplanowano na 12 maja.

Eurowizja 2018: kiedy i gdzie oglądać w TV oraz internecie?

  • Drugi półfinał — 10 maja (czwartek), godz. 21:00 na TVP1 i TVP Polonia
  • Finał Eurowizji — 12 maja (sobota), godz. 21:00 na TVP1 i TVP Polonia

Transmisja internetowa będzie dostępna na stronie eurowizja.tvp.pl i oficjalnym kanale Konkursu Piosenki Eurowizji w serwisie YouTube.

RadioZET.pl/PK

Oceń