Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Eurowizja 2018: Netta wróciła do Izraela. Wystąpiła dla 50 tys. osób! [WIDEO]

15.05.2018 11:50

Zwyciężczyni Eurowizji 2018 — Netta Barzilai — wróciła do Izraela. W poniedziałkowy wieczór pojawiła się na słynnym placu Rabina w Tel Awiwie, gdzie wystąpiła przed ogromnym tłumem ludzi. Jej koncert zgromadził ponad 50 tysięcy osób.

Netta Barzilai fot. AFP/EAST NEWS

Eurowizja 2018: zwyciężczyni Netta wróciła do Izraela i dała koncert

Netta Barzilai to obecnie największa gwiazda muzyki w Izraelu. Jej sobotnie zwycięstwo w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 sprawiło, że Izraelczycy dosłownie oszaleli na jej punkcie.

Zwyciężczyni Eurowizji 2018 wróciła już do kraju z Portugalii. W poniedziałkowy wieczór zorganizowano specjalny event celebrujący kolejną wygraną Izraela w konkursie. Na placu Rabina w centrum Tel Awiwu rozstawiono ogromną scenę, na której wystąpiła Netta.

25-letnia piosenkarka zaśpiewała dwukrotnie swój eurowizyjny hit „Toy” razem z ponad 50-tysięcznym tłumem Izraelczyków, którzy przynieśli ze sobą flagi i różne transparenty.

Tel Awiwie, kocham Cię. Spójrz, co zrobiliśmy razem! — powiedziała Netta.

Izrael na Eurowizji

Netta Barzilai wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 z piosenką „Toy”. W wielkim finale Izrael zdobył aż 529 punktów, pokonując m.in. Cypr, Austrię i Niemcy.

Izrael zadebiutował w Eurowizji w 1973 roku. W konkursie wystąpił dotąd 41 razy, wygrywając łącznie cztery imprezy: w 1978, 1979, 1998 i 2018 roku.

WYGRAJ BILETY NA KONCERT TAYLOR SWIFT W LONDYNIE

RadioZET.pl/PK

Oceń