Zamknij

Eurowizja 2018: Izrael jednym z faworytów do zwycięstwa w konkursie!

Redakcja
12.05.2018 19:05
Eurowizja 2018 Izrael Netta
fot. Youtube (Eurovision Song Contest)

Izrael jednym z faworytów do zwycięstwa w Eurowizji 2018. Utwór „TOY” izraelskiej artystki Netty bije rekordy popularności w sieci. Piosenka cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród fanów imprezy. Zdaniem bukmacherów to właśnie Izrael ma jedną z największych szans na wygraną w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018.

Eurowizja 2018. Utwór „TOY” Netty z Izraela faworytem do zwycięstwa

Izrael jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w Eurowizji 2018 — tak przynajmniej twierdzą bukmacherzy, którzy w swoim eurowizyjnym rankingu umieścili artystkę Netta i utwór „TOY” na pierwszym miejscu.

Piosenka z Izraela bije rekordy popularności w internecie. Fani Konkursu Piosenki Eurowizji chwalą „TOY” za chwytliwość, energię, nowoczesne brzmienie i oryginalność. W trakcie utworu Netta imituje gdakanie kury, co dla wielu słuchaczy będzie na pewno sporym zaskoczeniem.

Mimo że izraelska kompozycja na Eurowizję 2018 jest utrzymana w pozytywnym klimacie, porusza problem molestowania seksualnego oraz nawiązuje do słynnej akcji #MeToo, która podbiła internet i mocno zwróciła uwagę na przemoc seksualną wobec kobiet.

Netta to 25-letnia Izraelka słynąca ze swojego nietypowego muzycznego stylu. Artystka wygrała piątą edycję programu „HaKokhav HaBa”, którego zwycięzca otrzymuje możliwość reprezentowania Izraela w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Zobacz także

Zagłosuj

Czy podoba Ci się piosenka Izraela na Eurowizji 2018?

Liczba głosów:

Izrael na Eurowizji

Izrael zadebiutował w Eurowizji w 1973 roku. W konkursie wystąpił dotąd 40 razy, wygrywając łącznie trzy imprezy: w 1978, 1979 i 1998 roku. Ostatnią zwyciężczynią była Dana International.

Eurowizja 2018

W 2017 roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała po raz pierwszy w historii Portugalia. Salvador Sobral, zwycięzca imprezy, zaprezentował utwór „Amar Pelos Dois”, który spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

Eurowizja 2018 odbywa się w portugalskiej Lizbonie. Wielki finał zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

RadioZET.pl/PK