Zamknij

Eurowizja 2018: Izraelczycy świętują zwycięstwo. Tłumy ludzi na ulicach! [WIDEO]

Redakcja
14.05.2018 11:27
Israel Eurovision 2018
fot. Youtube (Jerusalemite)

Izrael po raz czwarty w historii wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji. Netta, która wystąpiła w imprezie z piosenką „Toy”, została zwyciężczynią Eurowizji 2018. Przez wiele godzin na ulicach izraelskich miast świętowały tysiące ludzi. Zobaczcie nagrania!

Eurowizja 2018: Izrael świętuje zwycięstwo Netty [WIDEO]

Netta z Izraela wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji 2018. Tuż po ogłoszeniu wyników Izraelczycy tłumnie wyszli na ulice m.in. Jerozolimy i Tel Awiwu, gdzie świętowali do późnych godzin nocnych czwarte zwycięstwo swojego kraju w Eurowizji.

Tysiące ludzi tańczyło i śpiewało piosenkę „Toy”, która zrobiła furorę w finale Eurowizji 2018. Izrael zdobył łącznie 529 punktów, pokonując m.in. Cypr, Austrię i Niemcy.

Eurowizja 2018 Izrael: Netta i utwór „Toy”

Niemal od początku sezonu eurowizyjnego Izrael był głównym faworytem bukmacherów do zwycięstwa w Eurowizji 2018. Energetyczny utwór Netty natychmiast po premierze stał się internetowym hitem, a oryginalnym brzmieniem „Toy” zachwyciły się miliony osób. W trakcie utworu Netta imituje gdakanie kury, co dla wielu słuchaczy było szokiem.

Choć piosenka „Toy” jest utrzymana w pozytywnym klimacie, porusza problem molestowania seksualnego oraz nawiązuje do słynnej akcji #MeToo, która podbiła internet i mocno zwróciła uwagę na przemoc seksualną wobec kobiet.

Netta Barzilai to 25-letnia Izraelka słynąca ze swojego nietypowego muzycznego stylu. Artystka wygrała piątą edycję programu „HaKokhav HaBa”, którego zwycięzca otrzymuje możliwość reprezentowania Izraela w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Izrael na Eurowizji

Izrael zadebiutował w Eurowizji w 1973 roku. W konkursie wystąpił dotąd 41 razy, wygrywając łącznie cztery imprezy: w 1978, 1979, 1998 i 2018 roku.

WYGRAJ BILETY NA KONCERT TAYLOR SWIFT W LONDYNIE

RadioZET.pl/PK