Zamknij

Eurowizja 2018: Klapa reprezentantki Rosji. Internauci wyśmiewają jej występ! [WIDEO]

Redakcja
09.04.2018 12:50
Julia Samojłowa
fot. Youtube (Eurovision Song Contest)

Julia Samojłowa — tegoroczna reprezentantka Rosji na Eurowizji 2018 — zaliczyła bardzo nieudany występ podczas przedeurowizyjnej imprezy w Moskwie. Niepełnosprawna artystka zaśpiewała utwór „I Won’t Break”. Występ został mocno skrytykowany w sieci. Wielu internautów twierdzi, że Rosjanka nie potrafi śpiewać.

Eurowizja 2018. Fatalny występ Julii Samojłowej z Rosji

Julia Samojłowa wystąpiła po raz pierwszy na żywo z piosenką „I Won’t Break”, z którą będzie reprezentowała Rosję w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018. Niestety, występ podczas przedeurowizyjnej imprezy w Rosji kompletnie nie udał się 29-latce.

Zobacz także

Większość internautów uważa, że artystka zaprezentowała się bardzo źle ze strony wokalnej. Wielu z nich twierdzi, iż Julia Samojłowa po prostu nie potrafi śpiewać. Rosjance nie pomógł nawet dwuosobowy chórek, który towarzyszył jej na scenie.

„To jest naprawdę złe”, „niech ktoś dzwoni po policję — właśnie zabiła tę piosenkę”, „to brzmi jeszcze gorzej niż kiedy ja śpiewam, a nie potrafię tego robić” — czytamy w komentarzach pod nagraniem z występu.

W sieci pojawiają się też opinie, że mimo słabych umiejętności wokalnych Samojłowej, artystka najprawdopodobniej i tak dostanie się do finału Eurowizji 2018. Warto dodać, iż Rosji udaje się awansować do rundy finałowej od 2004 roku, czyli od wprowadzenia po raz pierwszy koncertu półfinałowego.

Julia Samojłowa i kontrowersje w 2017 roku

Ubiegłoroczny występ Julii Samojłowej na Eurowizji został odwołany z powodu negatywnej decyzji ukraińskich władz. Konkurs Eurowizji 2017 odbywał się w Kijowie.

Strona ukraińska nie zezwoliła na występ Rosjanki, ponieważ ta wystąpiła w 2015 roku na terytorium anektowanego Krymu i tym samym złamała prawo Ukrainy. Kontrowersyjna decyzja zbulwersowała władze w Moskwie, a Rosja po raz pierwszy w historii wycofała się z udziału w imprezie.

Julia Samojłowa porusza się od dziecka na wózku inwalidzkim i cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

Rosja, podobnie jak Polska, wystąpi w drugim półfinale Eurowizji 2018.

RadioZET.pl/PK