Zamknij

Maja Hyży prezentuje piosenkę na Eurowizję 2018 [WIDEO]

Redakcja
23.02.2018 12:56
Maja Hyży w teledysku "Błysk (Skin)"
fot. Youtube (Universal Music Polska)

Maja Hyży to jedna z uczestniczek polskich preselekcji do Eurowizji 2018, które zaplanowano na 3 marca. Artystka zaprezentuje w Krajowych Eliminacjach piosenkę „Błysk (Skin)”. Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 odbędzie się w maju.

Eurowizja 2018: Maja Hyży — „Błysk (Skin)”

Już 3 marca Maja Hyży powalczy z piosenką „Błysk (Skin)” o udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie. Wokalistka zdradziła w najnowszej rozmowie z „Onet”, że utwór powstał w trakcie prac nad kolejną płytą.

— To taka trochę zapowiedź zbliżającej się wiosny. Myślę, że właśnie takich utworów nam potrzeba, które podnoszą na duchu i poprawiają humor. Bo po to jest muzyka, by żyło się milej i z uśmiechem na twarzy — powiedziała „Onetowi” artystka.

Mimo że Maja Hyży miała startować w Krajowych Eliminacjach z anglojęzyczną kompozycją, zdecydowała się ostatecznie na utwór w rodzimym języku.

— Większość utworów jest prezentowana w języku angielskim, jednak moim zdaniem, jeśli mamy możliwość reprezentowania Polski, to powinniśmy robić to na 100 proc. i pokazać też piękno polskiego języka, jego barwę i brzmienie. Dlatego śpiewam po polsku i dzięki temu też czuję się wyjątkowo — zdradziła serwisowi.

W rozmowie z portalem Hyży przyznała też, że nie czuje się faworytką polskich preselekcji do Eurowizji 2018. Artystka nie analizuje swoich szans, a jej głównym celem jest świetny występ w trakcie Krajowych Eliminacji.

Zagłosuj

Podoba Ci się piosenka Mai Hyży na Eurowizję 2018?

Liczba głosów:

Polskie preselekcje do Eurowizji 2018: kandydaci

Krajowe Eliminacje do Eurowizji 2018 odbędą się już 3 marca. W polskich preselekcjach powalczy 10 uczestników.

Show będzie transmitowane na antenie TVP1. Start polskich preselekcji o godz. 21:30.

Kiedy Eurowizja 2018?

W 2017 roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała po raz pierwszy w historii Portugalia. Salvador Sobral, zwycięzca imprezy, zaprezentował utwór „Amar Pelos Dois”, który spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

63. edycja Eurowizji odbędzie się w portugalskiej Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

Polska weźmie udział w drugim półfinale Eurowizji 2018.

RadioZET.pl/PK