Zamknij

Margaret pojedzie na Eurowizję? Wystartuje w szwedzkich eliminacjach!

Redakcja
28.11.2017 11:29
Margaret pojedzie na Eurowizję? Wystartuje w szwedzkich eliminacjach!
fot. ons.pl

Konkurs Piosenki Eurowizji cieszy się ogromną popularnością w Szwecji. Oficjalne preselekcje do tej imprezy zawsze są tam przygotowywane z wielkim rozmachem. Okazuje się, że wśród kandydatów, którzy powalczą o Lizbonę, będzie Margaret. Czy tym razem uda jej się dostać na Eurowizję?

Margaret została wyłoniona z blisko 3 tysięcy kandydatów i znajdzie się w jednym z czterech półfinałów Melodifestivalen, czyli szwedzkich preselekcji.

W walce o finałową rozgrywkę weźmie udział aż 28 wykonawców. Polska artystka zaprezentuje się z nieznanym jeszcze utworem „In My Cabana”, który wspólnie stworzyła m.in. z Arashem.

Półfinał z udziałem Margaret odbędzie się 10 lutego w Göteborgu. Wielki finał w Sztokholmie, który wyłoni reprezentanta Szwecji, zaplanowano na 10 marca.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2018

W 2017 roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała po raz pierwszy w historii Portugalia. Salvador Sobral, zwycięzca imprezy, zaprezentował utwór „Amar Pelos Dois”, który spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

63. edycja imprezy odbędzie się w stolicy Portugalii – Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, zaś wielki finał zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w MEO Arenie.

Zobacz także

RadioZET.pl/esctoday.com/PK