Zamknij

Eurowizja 2018: Michał Szpak o porażce Polski w konkursie

Redakcja
21.05.2018 17:11
Michał Szpak
fot. Youtube (Eurovision Song Contest)

W trakcie rozmowy w „Dzień Dobry TVN” Michał Szpak, reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2016, zdecydował się skomentować przegraną Gromeego i Lukasa Meijera podczas Eurowizji 2018.

Eurowizja 2018: Michał Szpak komentuje porażkę Polski

Brak awansu Polski do finału Eurowizji 2018 był jednym z większych zaskoczeń całego konkursu. Przypomnijmy, że Gromee i Lukas Meijer zajęli 14. miejsce w drugim półfinale i nie dostali się do finałowego etapu Eurowizji 2018.

Wyniki Eurowizji 2018 zdecydował się skomentować Michał Szpak, który znalazł się w składzie polskiego jury w trakcie konkursu. Artysta reprezentował Polskę w 2016 roku z piosenką „Color of Your Life”. Zajął wówczas wysokie 8. miejsce. W trakcie rozmowy z prowadzącymi „Dzień Dobry TVN” Szpak, zapytany o porażkę Gromeego, odpowiedział:

Tak naprawdę nie mam pojęcia, co się stało. Będąc tegorocznym jurorem, słyszałem te występy. Uważam, że Polska powinna dostać się do finałowej dziesiątki. Wydaje mi się, że mimo wszystko konkurs ten jest politycznie powiązany.

Prowadzący program poprosił także o wypowiedź na temat zwycięstwa Netty Barzilai z Izraela. W mediach społecznościowych pojawia się wiele komentarzy osób, które twierdzą, że Konkursem Piosenki Eurowizji rządzi polityka.

Być może chodzi o to, żeby upozycjonować Izrael właśnie w tym momencie. Ja stawiałem na kogoś zupełnie innego — stwierdził Michał Szpak.

Przyznał również, że panuje przekonanie, iż to właśnie eurowizyjni jurorzy nie są postronni i działają — podczas oceny piosenek — w sposób określony.

Wygrana Netty Barzilai z Izraela nie przypadła wszystkim do gustu. Bojkotu kolejnego Konkursu Piosenki Eurowizji żądają m.in. Islandczycy. Powstała specjalna petycja, którą podpisało już ponad 25 tysięcy mieszkańców.

RadioZET.pl/Dzień Dobry TVN/PK