Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Eurowizja 2018: Historia Moniki Kuszyńskiej inspiracją dla Rosjan

13.04.2018 16:37

Historia Moniki Kuszyńskiej była inspiracją dla twórców piosenki „I Won’t Break”, która będzie reprezentowała Rosję na Eurowizji 2018. Wykona ją niepełnosprawna artystka Julia Samojłowa. Na temat naszej byłej reprezentantki w konkursie wypowiedział się współautor rosyjskiego utworu.

Monika Kuszyńska fot. AFP PHOTO / DIETER NAGL / East News

Eurowizja 2018: Monika Kuszyńska inspiracją dla Rosjan

Obecność Moniki Kuszyńskiej na Eurowizji 2015 wywołała ogromne poruszenie. Jej występ, mimo że dał Polsce dopiero 23. miejsce w finale, okrzyknięto jednym z najbardziej emocjonalnych momentów Konkursu Piosenki Eurowizji w Wiedniu. Kuszyńska była pierwszą uczestniczką na wózku inwalidzkim w historii konkursu.

Na Eurowizji 2018 wystąpi Julia Samojłowa, która będzie reprezentować Rosję z piosenką „I Won’t Break”. Artystka porusza się od dziecka na wózku inwalidzkim i cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

Jak podaje „Dziennik Eurowizyjny”, w jednym z ostatnich wywiadów Leonid Gutkin, współautor rosyjskiego utworu, wypowiedział się na temat inspiracji przy tworzeniu kompozycji. Wspomniał właśnie o Monice Kuszyńskiej.

W 2015 roku w Wiedniu Polskę reprezentowała Monika Kuszyńska, która miała wypadek i korzysta z wózka inwalidzkiego. W jednym z wywiadów przeczytałem, że najbardziej emocjonalny był dla niej powrót do normalnego życia, z trudem walczyła, by się nie złamać. Właśnie to zainspirowało mnie do przygotowania utworu dla Yulii, a cała ekipa szybko podchwyciła ten pomysł — czytamy na portalu „Dziennik Eurowizyjny”.

Eurowizja 2018: Fatalny występ Julii Samojłowej z Rosji

Niedawno Julia Samojłowa wystąpiła po raz pierwszy na żywo z piosenką „I Won’t Break”. Niestety, występ podczas przedeurowizyjnej imprezy w Rosji kompletnie nie udał się, a piosenkarka została skrytykowana przez internautów.

Rosja, podobnie jak Polska, wystąpi w drugim półfinale Eurowizji 2018, który zaplanowano na 10 maja.

Zobacz także: Gromee i Lukas Meijer rozkręcili imprezę w Amsterdamie [WIDEO]

RadioZET.pl/dziennik-eurowizyjny.pl/PK

Oceń