Zamknij

Eurowizja 2018: Historia Moniki Kuszyńskiej inspiracją dla Rosjan

Redakcja
13.04.2018 16:37
Monika Kuszyńska
fot. AFP PHOTO / DIETER NAGL / East News

Historia Moniki Kuszyńskiej była inspiracją dla twórców piosenki „I Won’t Break”, która będzie reprezentowała Rosję na Eurowizji 2018. Wykona ją niepełnosprawna artystka Julia Samojłowa. Na temat naszej byłej reprezentantki w konkursie wypowiedział się współautor rosyjskiego utworu.

Eurowizja 2018: Monika Kuszyńska inspiracją dla Rosjan

Obecność Moniki Kuszyńskiej na Eurowizji 2015 wywołała ogromne poruszenie. Jej występ, mimo że dał Polsce dopiero 23. miejsce w finale, okrzyknięto jednym z najbardziej emocjonalnych momentów Konkursu Piosenki Eurowizji w Wiedniu. Kuszyńska była pierwszą uczestniczką na wózku inwalidzkim w historii konkursu.

Na Eurowizji 2018 wystąpi Julia Samojłowa, która będzie reprezentować Rosję z piosenką „I Won’t Break”. Artystka porusza się od dziecka na wózku inwalidzkim i cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

Jak podaje „Dziennik Eurowizyjny”, w jednym z ostatnich wywiadów Leonid Gutkin, współautor rosyjskiego utworu, wypowiedział się na temat inspiracji przy tworzeniu kompozycji. Wspomniał właśnie o Monice Kuszyńskiej.

W 2015 roku w Wiedniu Polskę reprezentowała Monika Kuszyńska, która miała wypadek i korzysta z wózka inwalidzkiego. W jednym z wywiadów przeczytałem, że najbardziej emocjonalny był dla niej powrót do normalnego życia, z trudem walczyła, by się nie złamać. Właśnie to zainspirowało mnie do przygotowania utworu dla Yulii, a cała ekipa szybko podchwyciła ten pomysł — czytamy na portalu „Dziennik Eurowizyjny”.

Eurowizja 2018: Fatalny występ Julii Samojłowej z Rosji

Niedawno Julia Samojłowa wystąpiła po raz pierwszy na żywo z piosenką „I Won’t Break”. Niestety, występ podczas przedeurowizyjnej imprezy w Rosji kompletnie nie udał się, a piosenkarka została skrytykowana przez internautów.

Rosja, podobnie jak Polska, wystąpi w drugim półfinale Eurowizji 2018, który zaplanowano na 10 maja.

Zobacz także: Gromee i Lukas Meijer rozkręcili imprezę w Amsterdamie [WIDEO]

RadioZET.pl/dziennik-eurowizyjny.pl/PK