Zamknij

Eurowizja 2018: zwycięska piosenka „Toy” to plagiat hitu „Seven Nation Army”?

Redakcja
09.07.2018 10:08
Netta Barzilai
fot. Youtube (Eurovision Song Contest)

Netta Barzilai wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 z piosenką „Toy”. Reprezentantka Izraela może mieć jednak kłopoty. Jedna z wytwórni muzycznych oskarżyła twórców utworu o plagiat. Zwycięska piosenka Eurowizji 2018 to kopia „Seven Nation Army” The White Stripes?

Eurowizja 2018: zwycięska piosenka Toy Netty Barzilai to plagiat?

Jak twierdzi eurowizyjny blog „Wiwibloggs”, twórcy piosenki „Toy” otrzymali list od Universal Music Corporation, w którym pojawia się informacja o plagiacie. Zdaniem przedstawicieli wytwórni muzycznej zwycięska piosenka Eurowizji 2018 może być kopią wielkiego hitu „Seven Nation Army” The White Stripes z 2003 roku.

Czy Netta Barzilai może stracić tytuł wywalczony w Lizbonie? „The Jerusalem Post” podaje, że Europejska Unia Nadawców, organ odpowiadający za organizację  Konkursu Piosenki Eurowizji, nie zwraca uwagi na plotki na temat plagiatu i uważa je za bezpodstawne. Podobnie jak menadżer artystki z Izraela, który poinformował, że nie zostały podjęte żadne kroki prawne.

Czy „Toy” faktycznie brzmi jak „Seven Nation Army”? Posłuchajcie i oceńcie sami.

Eurowizja 2018: Netta Barzilai

Netta Barzilai wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 z piosenką „Toy”. W wielkim finale Izrael zdobył aż 529 punktów, pokonując m.in. Cypr, Austrię i Niemcy.

Izrael zadebiutował w Eurowizji w 1973 roku. W konkursie wystąpił dotąd 41 razy, wygrywając łącznie cztery imprezy: w 1978, 1979, 1998 i 2018 roku.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/wiwibloggs.com,jpost.com,haaretz.com/PK