Zamknij

Eurowizja 2018: Wiemy, kiedy Gromee i Lukas Meijer rozpoczynają próby w Lizbonie!

Redakcja
18.04.2018 16:24
Gromee Lukas Meijer
fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS

Do Eurowizji 2018 pozostał mniej niż miesiąc. Poznaliśmy właśnie harmonogram wszystkich prób, które są przewidziane przed półfinałami i finałem tegorocznego konkursu. Przypomnijmy, że Polskę reprezentować na Eurowizji 2018 będą Gromee i Lukas Meijer z piosenką „Light Me Up”.

Eurowizja 2018: próby Gromeego i Lukasa Meijera w Lizbonie

Organizatorzy Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 zaprezentowali oficjalny harmonogram wszystkich prób, które odbędą się w Altice Arenie w Lizbonie.

Polska, którą reprezentują Gromee i Lukas Meijer, będzie miała swoją pierwszą próbę techniczną już 2 maja około godz. 10:40 czasu lokalnego. Druga odbędzie się trzy dni później, 5 maja, o godz. 13:05 czasu lokalnego.

Zobacz także

Podczas prób technicznych delegacje szczegółowo zapoznają się z wyglądem sceny i wszystkimi technicznymi aspektami, które są niezwykle istotne w trakcie występu. Mowa m.in. o pracy kamer, oświetleniu czy nagłośnieniu. To bardzo ważny moment, gdyż reprezentacje mają okazję dokonać niezbędnych poprawek przed transmisją telewizyjną.

Pierwszą próbę generalną Gromeego i Lukasa Meijera zaplanowano na 9 maja o godz. 14:00 czasu lokalnego. Łącznie przed półfinałem reprezentacje będą miały aż trzy próby generalne, w tym jurorską — to właśnie w jej trakcie jurorzy oceniają występy i przyznają swoje punkty, które są uwzględnianie w oficjalnym głosowaniu w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Tak wyglądała jedna z prób Michała Szpaka przed Eurowizją 2016:

Przypomnijmy, że drugi półfinał Eurowizji 2018 z udziałem Polski odbędzie się 10 maja. Gromee i Lukas Meijer wystąpią z numerem 11.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/eurovisionworld.com/PK