Zamknij

Eurowizja 2018: Tak będzie wyglądała scena. Szykuje się zmiana [FOTO]

Redakcja
16.03.2018 13:50
Eurovision Song Contest 2018
fot. mat. prasowe

Eurowizja 2018 już w maju. W Lizbonie pojawią reprezentanci z 43 państw. Organizatorzy tegorocznej edycji pokazali wizualizacje sceny, na której wystąpią artyści. Swoim wyglądem ma nawiązywać do historii i kultury Portugalii. Eurowizja 2018 będzie różniła się od tych poprzednich — w tym roku scena nie będzie wyposażona w ekrany LED.

Eurowizja 2018. Tak będzie wyglądała scena [ZDJĘCIA]

Scena Eurowizji 2018 będzie się różniła od tych z lat poprzednich. Organizatorzy postawili na skromniejsze rozwiązania i zrezygnowali w tym roku z popularnych ekranów LED, które dla wielu artystów były jedną z najistotniejszych elementów ich eurowizyjnej prezentacji.

Tegoroczne występy mają przede wszystkim skupiać się na konkursowych piosenkach, a nie spektakularnym show. Będą opierać się głównie na pracy wielu świateł i kamer. Organizatorzy chcą tym samym iść drogą zwycięskiego występu Salvadora Sobrala z Kijowa, który, mimo że był skromny i bardzo minimalistyczny, zachwycił miliony Europejczyków.

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy scena Konkursu Piosenki Eurowizji będzie pozbawiona wyświetlaczy LED. Podobna sytuacja miała miejsce w Norwegii w 2010 roku.

Projekt tegorocznej sceny przygotował Niemiec Florian Wieder odpowiedzialny za wygląd Eurowizji 2011, 2012, 2015 i 2017. Scena Eurowizji 2018 będzie inspirowana historią, kulturą i morskim dziedzictwem Portugalii.

Polska na Eurowizji 2018: Gromee i Lukas Meijer

Gromee i Lukas Meijer będą reprezentantami Polski na Eurowizji 2018. W trakcie majowego konkursu zaprezentują elektroniczny utwór „Light Me Up”, na który można cały czas głosować na Liście Przebojów Radia ZET.

Artyści współpracowali ze sobą już wcześniej. Ich wspólny utwór „Without You” stał się wielkim hitem. W serwisie YouTube oficjalny teledysk obejrzano ponad 10 milionów razy.

Eurowizja 2018

W 2017 roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała po raz pierwszy w historii Portugalia. Salvador Sobral, zwycięzca imprezy, zaprezentował utwór „Amar Pelos Dois”, który spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

Eurowizja 2018 odbędzie się w Altice Arena w Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 12 maja.

Gromee i Lukas Meijer wezmą udział w drugim półfinale Eurowizji 2018.

WYGRAJ BILETY NA KONCERT EDA SHEERANA W MANCHESTERZE

RadioZET.pl/PK