Zamknij

Eurowizja 2018: Reprezentantka Finlandii śpiewa po polsku! [WIDEO]

Redakcja
13.04.2018 13:34
Saara Aalto
fot. Youtube (Saara Aalto)

Saara Aalto będzie reprezentowała Finlandię w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 z piosenką „Monsters”. Fińska gwiazda stworzyła akustyczną wersję swojej eurowizyjnej kompozycji, którą zaśpiewała w 34 językach państw biorących udział w Eurowizji 2018.

Eurowizja 2018: Saara Aalto i nowa wersja „Monsters”. Artystka śpiewa po polsku

Saara Aalto nagrała akustyczną odsłonę piosenki „Monsters”, która będzie reprezentować Finlandię na Eurowizji 2018. W specjalnej wersji możemy usłyszeć piosenkarkę śpiewającą w 34 oficjalnych językach państw biorących udział w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. Nie mogło więc zabraknąć także języka polskiego.

Zobacz także

„Monsters” Finki to jedna z ulubionych tegorocznych piosenek wśród fanów Eurowizji. Wielu z nich uważa, że Finlandia ma spore szanse na wysokie miejsce w tegorocznej edycji imprezy, a nawet powtórzenie wielkiego sukcesu fińskiej grupy Lordi. Hard-rockowy zespół wygrał konkurs w 2006 roku.

Niestety innego zdania są bukmacherzy, którzy obecnie nie widzą miejsca dla Saary Aalto w finale. W najnowszym rankingu, biorącym pod uwagę najważniejsze zakłady bukmacherskie na świecie, Finlandia znajduje się na 12. miejscu w półfinale. Przypomnijmy, że z każdego półfinału awansuje tylko po 10 krajów.

Zobacz także

Saara Aalto to jedna z najpopularniejszych fińskich artystek. Jest również dobrze znana za granicą, zwłaszcza na Wyspach Brytyjskich. W 2016 roku wzięła udział w brytyjskim „X Factorze”, gdzie zajęła wysokie 2. miejsce.

Przypomnijmy, że półfinały Eurowizji 2018 odbędą się 8 i 10 maja w Lizbonie. Wielki finał zaplanowano na 12 maja. Polskę będą reprezentować Gromee i Lukas Meijer.

RadioZET.pl/PK