Zamknij

Eurowizja 2018: Sławomir o polskiej piosence i szansach Gromeego

Redakcja
15.03.2018 16:13
Sławomir Zapała
fot. TRICOLORS/EAST NEWS

Sławomir Zapała był jednym z najczęściej wymienianych artystów, którzy powinni reprezentować Polskę na Eurowizji 2018. Autor hitu „Miłość w Zakopanem” nie zgłosił się jednak do preselekcji. W jednym z ostatnich wywiadów postanowił skomentować szanse Gromeego na Eurowizji w Lizbonie.

Sławomir o Eurowizji 2018 i szansach Gromeego

Sławomir Zapała, jeden z najpopularniejszych artystów w polskim internecie i autor przeboju „Miłość w Zakopanem”, udzielił niedawno wywiadu portalowi „Party.pl”.

W trakcie rozmowy został zapytany o Eurowizję 2018 i polskiego reprezentanta. Tuż przed Krajowymi Eliminacjami Sławomir publicznie przyznał, że kibicuje Monice Urlik oraz jej utworowi „Momentum”. Niestety, artystce nie udało się wygrać polskich preselekcji. Teraz Zapała postanowił skomentować wybór Polaków i szanse naszego kraju na Eurowizji 2018 w Lizbonie.

— Trzymamy kciuki za Gromeego i Lukasa. Podobał nam się ich występ. Myślę, że mogą być miłym zaskoczeniem podczas tegorocznej Eurowizji — powiedział Sławomir oraz dodał, że wciąż trzyma kciuki za Monikę Urlik i jej udział w Eurowizji.

Zobacz także

Polska na Eurowizji 2018: Gromee i Lukas Meijer

Gromee i Lukas Meijer będą reprezentantami Polski na Eurowizji 2018. W trakcie majowego konkursu zaprezentują elektroniczny utwór „Light Me Up”, na który można cały czas głosować na Liście Przebojów Radia ZET.

Artyści współpracowali ze sobą już wcześniej. Ich wspólny utwór „Without You” stał się wielkim hitem. W serwisie YouTube oficjalny teledysk obejrzano ponad 10 milionów razy.

Eurowizja 2018

W 2017 roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała po raz pierwszy w historii Portugalia. Salvador Sobral, zwycięzca imprezy, zaprezentował utwór „Amar Pelos Dois”, który spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

Eurowizja 2018 odbędzie się w portugalskiej Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

Gromee i Lukas Meijer wezmą udział w drugim półfinale Eurowizji 2018.

WYGRAJ BILETY NA KONCERT EDA SHEERANA W MANCHESTERZE

RadioZET.pl/PK