Zamknij

Eurowizja 2018: Włochy z piosenką o terroryzmie i wojnach [WIDEO]

Redakcja
26.04.2018 15:28
Włochy Eurowizja 2018
fot. Youtube (MetaMoroVEVO)

Ermal Meta i Fabrizio Moro będą reprezentować Włochy na Eurowizji 2018. Duet zaśpiewa piosenkę „Non mi avete fatto niente”, która porusza temat zamachów terrorystycznych. Inspiracją do powstania utworu były tragiczne wydarzenia z Manchesteru.

Eurowizja 2018: Włochy i piosenka o terroryzmie

Reprezentanci Włoch — Ermal Meta i Fabrizio Moro — zaśpiewają podczas Eurowizji 2018 piosenkę „Non mi avete fatto niente” (tłum. „Nic mi nie zrobiliście”), która zwyciężyła na słynnym festiwalu w San Remo.

Włoski utwór porusza kwestię terroryzmu na świecie i wojen, w których ginie tysiące niewinnych osób. Autorzy stworzyli piosenkę po zamachu w Manchesterze — 22 maja 2017 roku po koncercie Ariany Grande doszło do wybuchu. Zginęły 22 osoby.

W oficjalnym teledysku włoskiego duetu możemy zobaczyć m.in. wiele ujęć z miejsc, gdzie trwa wojna i miały miejsce ataki terrorystyczne. W trakcie klipu pojawiają się także słowa piosenki tłumaczone na różne języki świata.

Włochy to kolejny kraj na Eurowizji 2018, który postanowił zaprezentować w konkursie piosenkę zaangażowaną społecznie i politycznie. Przypomnijmy, że reprezentanci Francji na Eurowizji 2018, czyli duet Madame Monsieur zaśpiewa utwór „Mercy”. Opowiada on prawdziwą historię dziecka o imieniu Mercy, które urodziło się na łodzi płynącej przez Morze Śródziemne. Mała dziewczynka jest córką nigeryjskich uchodźców. O jej narodzinach pisały media z całego świata.

Polska na Eurowizji 2018

Przypomnijmy, że Gromee i Lukas Meijer wystąpią w drugim półfinale Eurowizji 2018 z numerem 11, który odbędzie się już 10 maja. Zaprezentują niezwykle popularny obecnie przebój „Light Me Up”. Wielki finał zaplanowano na 12 maja.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK