Zamknij

Eurowizja 2018: Tak buduje się eurowizyjna scena w Lizbonie [ZDJĘCIA]

Redakcja
17.04.2018 12:08
Eurowizja
fot. AFP/EAST NEWS

Do Eurowizji 2018 coraz bliżej. Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się w lizbońskiej Altice Arenie. Wewnątrz budynku trwają obecnie intensywne prace nad montażem wielkiej eurowizyjnej sceny, którą w maju zobaczą miliony widzów przed telewizorami. Organizatorzy muszą się śpieszyć, bo już pod koniec kwietnia rozpoczną się próby do Eurowizji 2018.

Eurowizja 2018: Tak buduje się scena w Lizbonie

W Portugalii trwają intensywne prace nad budową sceny Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 i wszystkich najważniejszych elementów, bez których impreza nie może się odbyć.

W internecie pojawiły się najnowsze zdjęcia z wewnątrz Altice Areny w Lizbonie, gdzie odbędzie się Eurowizja 2018. Na fotografiach można zauważyć, że scena zbliża się powoli do finalnego wyglądu. Organizatorzy i budowniczowie cały czas pracują zgodnie ze ściśle określonym harmonogramem. Warto wspomnieć, że scena musi być gotowa w ciągu kilku kolejnych dni — już pod koniec kwietnia startują próby do Eurowizji.

Co ciekawe, scena Eurowizji 2018 będzie się różniła od tych z lat poprzednich. Tym razem postawiono na skromniejsze rozwiązania. Nie pojawią się m.in. słynne ekrany LED, które dla wielu reprezentacji były jednym z najistotniejszych elementów występu. Tegoroczne prezentacje mają opierać się głównie na pracy wielu świateł i kamer.

Eurowizja 2018: kiedy?

Przypomnijmy, że Eurowizja 2018 odbędzie się w portugalskiej Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 12 maja.

Reprezentantami Polski będą Gromee i Lukas Meijer, którzy wystąpią z piosenką „Light Me Up” w drugim półfinale.

Zobacz także

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK