Zamknij

Eurowizja 2018: Marta Gałuszewska z utworem „Why Don’t We Go”

Redakcja
23.02.2018 11:52
Marta Gałuszewska
fot. Jan Bogacz/TVP/East News

Marta Gałuszewska zaprezentowała utwór „Why Don’t We Go”. To anglojęzyczna odsłona jej debiutanckiego singla „Nie Mów Mi Nie”. Nowa wersja powalczy w polskich preselekcjach do Eurowizji 2018. Krajowe Eliminacje odbędą się już 3 marca.

Eurowizja 2018: Marta Gałuszewska — „Why Don’t We Go”

Marta Gałuszewska, zwyciężczyni ósmej edycji „The Voice of Poland”, weźmie udział w Krajowych Eliminacjach, czyli polskich preselekcjach do Eurowizji 2018 w Lizbonie. Artystka wystąpi z piosenką „Why Don’t We Go”, czyli anglojęzyczną wersją singla „Nie Mów Mi Nie”.

Singiel „Nie Mów Mi Nie”

Pierwszy utwór 23-letniej Marty Gałuszewskiej cieszy się obecnie dużą popularnością. Teledysk do „Nie Mów Mi Nie” obejrzano już ponad 3 miliony razy w serwisie YouTube. Na singiel można także głosować na Liście Przebojów Radia ZET.

Reżyserią klipu Marty Gałuszewskiej zajął się Pascal Pawliszewski. Piosenkę stworzyli Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Sarah Reeve i Steven Manovski. Artystka napisała tekst wspólnie z Patrykiem Kumorem.

Zagłosuj

Czy "Why Don't We Go" ma szansę na zwycięstwo w preselekcjach?

Liczba głosów:

Polskie preselekcje do Eurowizji 2018: kandydaci [LISTA]

Krajowe Eliminacje do Eurowizji 2018 odbędą się już 3 marca. W polskich preselekcjach do Eurowizji 2018 powalczy 10 uczestników.

Show będzie transmitowane na antenie TVP1. Start polskich preselekcji o godz. 21:30.

Eurowizja 2018

W 2017 roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała po raz pierwszy w historii Portugalia. Salvador Sobral, zwycięzca imprezy, zaprezentował utwór „Amar Pelos Dois”, który spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

63. edycja Eurowizji odbędzie się w portugalskiej Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

Polska będzie brała udział w drugim półfinale Eurowizji 2018.

RadioZET.pl/PK