Zamknij

Eurowizja 2018: Marta Gałuszewska i teledysk do „Why Don’t We Go” [WIDEO]

Redakcja
27.02.2018 15:38
Marta Gałuszewska
fot. Youtube (Universal Music Polska)

Marta Gałuszewska weźmie udział w polskich preselekcjach do Eurowizji. Zwyciężczyni „The Voice of Poland” zaprezentowała właśnie oficjalny teledysk do swojego konkursowego utworu „Why Don’t We Go”, który jest anglojęzyczną wersją debiutanckiego singla „Nie Mów Mi Nie”. Krajowe Eliminacje zaplanowano na 3 marca.

Eurowizja 2018: Marta Gałuszewska i teledysk do „Why Don’t We Go”

Marta Gałuszewska, zwyciężczyni ósmej edycji „The Voice of Poland”, zaprezentowała oficjalny teledysk do utworu „Why Don’t We Go”. Piosenka weźmie udział w Krajowych Eliminacjach, czyli polskich preselekcjach do Eurowizji 2018 w Lizbonie. „Why Don’t We Go” to anglojęzyczna wersja kawałka „Nie Mów Mi Nie”, dobrze znanego z Listy Przebojów Radia ZET.

Nowy klip jest utrzymany w tej samej konwencji, co oficjalne wideo do debiutanckiego singla Marty Gałuszewskiej.

Reżyserią zajął się Pascal Pawliszewski. Piosenkę stworzyli Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Sarah Reeve i Steven Manovski. Gałuszewska napisała tekst wspólnie z Patrykiem Kumorem.

Polskie preselekcje do Eurowizji 2018: kandydaci

Krajowe Eliminacje do Eurowizji 2018 odbędą się już 3 marca. W polskich preselekcjach powalczy 10 uczestników.

Show będzie transmitowane na antenie TVP1. Start polskich preselekcji o godz. 21:30.

Eurowizja 2018. Kto powinien wygrać polskie preselekcje? [SONDA]

W polskich preselekcjach wystąpi 10 uczestników. Jeden z nich będzie reprezentował Polskę w majowej imprezie w Lizbonie. Kto powinien wygrać polskie eliminacje i pojechać na Konkurs Piosenki Eurowizji 2018? Zapraszamy do udziału w sondzie na RadioZET.pl.

Eurowizja 2018

W 2017 roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała po raz pierwszy w historii Portugalia. Salvador Sobral, zwycięzca imprezy, zaprezentował utwór „Amar Pelos Dois”, który spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

63. edycja Eurowizji odbędzie się w portugalskiej Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

Polska będzie brała udział w drugim półfinale Eurowizji 2018.

RadioZET.pl/PK