Zamknij

Eurowizja 2018: drugi półfinał. Gromee odpadł z konkursu [RELACJA NA ŻYWO]

Redakcja
10.05.2018 23:10
Eurowizja 2018 drugi półfinał
fot. SPLASH/EAST NEWS

Eurowizja 2018 wkracza w kolejny etap. Przed nami drugi półfinał - tym razem z udziałem Polski. Kiedy wystąpi DJ Gromee, kiedy oddawać głos i kto jest największym konkurentem polskiego reprezentanta? Sprawdź to w relacji na żywo z półfinału konkursu wieczorem 10 maja!

Eurowizja 2018: relacja z drugiego półfinału na żywo na RadioZET.pl

23:17

To już koniec relacji z drugiego półfinału Eurowizji 2018. Dziękujemy i do zobaczenia!

23:15

Gromee i Lukas Meijer odpadli z Eurowizji 2018. W finale zobaczymy: Serbię, Mołdawię, Węgry, Ukrainę, Szwecję, Australię, Norwegię, Danię, Słowenię i Holandię.

22:58

Przed nami reprezentanci państw, które automatycznie wystąpią w finale Eurowizji: Francja, Włochy i Niemcy.

22:54

Telewidzowie i internauci mogą teraz podziwiać nagrania sprzed kilkudziesięciu lat. Oto utwory, które na stałe wpisały się w historię Eurowizji.

22:49

Pora na kolejny film z cyklu "Planet Portugal". Pierwszą część mogliśmy oglądać w trakcie pierwszego półfinału Eurowizji 2018.

22:47

Organizatorzy zliczają głosy, a my oglądamy wpadki z nagrań eurowizyjnych pocztówek!

22:45

KONIEC GŁOSOWANIA!

22:38

Do zakończenia głosowania coraz bliżej!!!

22:37

Teraz wspominamy eurowizyjne występy sprzed lat razem z prowadzącymi!

22:34
22:31

Pełny występ Polski już w serwisie YouTube:

22:27

Przypominamy, że dziś telewidzowie z Polski nie mogą oddawać głosów na Gromeego i Lukasa Meijera. Może głosować jednak cała nasza Polonia znajdująca się w państwach biorących udział w czwartkowym półfinale.

22:26

GŁOSOWANIE – CZAS START!

22:24

Ukraina na pewno przejdzie do finału!

22:24

Schody w ogniu? Takie rzeczy tylko na Eurowizji!

22:23

„Under The Latter” to naprawdę dobra propozycja od Ukrainy. Widzowie oglądają bardzo dynamiczny występ.

22:20

Zbliżamy się do końca występów. Na zakończenie prezentacja Ukrainy. Reprezentuje ją niejaki Mélovin, który wygrał kilka lat temu ukraiński „X Factor”.

22:19

Beat słoweńskiej piosenki „Hvala Ne” zdziwi niejednego widza. Ale czy pozytywnie? Ciekawa propozycja, występ też nie najgorszy. Ale to chyba za mało na finał.

22:16

Przed nami przedostatni utwór drugiego półfinału. Słowenia i Lea Sirk.

22:15

Klimatyczny utwór. Bardzo dobrze, że Eurowizja wciąż jest pełna piosenek w ojczystych językach. Ciężko powiedzieć, czy Czarnogóra przekona widzów do siebie. Może być ciężko.

22:12

Przenosimy się teraz w świat muzyki bałkańskiej. Oto Vanja Radovanović z Czarnogóry.

22:12

Szwecja znów w finale. To niemal pewne!

22:10

Szwedzi postawili na taneczne show z Benjaminem w roli głównej. Dokładnie tak samo wyglądał jego słynny występem w Melodifestivalen 2018, czyli w szwedzkich eliminacjach do Eurowizji. Brała w nich udział także Margaret.

22:09

Na scenie Benjamin Ingrosso z taneczno-funkowym numerem „Dance You Off”. Czy to będzie nowy radiowy hit? Bardzo możliwe.

22:08

Już za chwilę zupełnie inne muzyczne klimaty. Przed nami Szwecja, która dobrze wie, co to znaczy zwycięstwo w Eurowizji. Skandynawowie triumfowali w imprezie aż sześciokrotnie.

22:07

Na scenie Laura wygląda niemal jak Lana Del Rey:

22:06

„Funny Girl” brzmi niczym utwór z soundtracku do słynnego już filmu „50 Twarzy Greya”. Klimatyczna piosenka, ale czy nie za nudna na Eurowizję? Łotwę czeka ciężka walka o finał.

22:04

Czas na Łotwę, która już raz wygrała całą Eurowizję. W tym roku bałtycki kraj reprezentuje Laura Rizzotto. Urodzona w Brazylii piosenkarka występuje z piosenką „Funny Girl”.

22:03

Zespół AWS daje czadu. Pytanie tylko, czy takie klimaty spodobają się fanom Eurowizji. Rzadko słyszymy w tym konkursie utwory tego typu. Trzeba jednak przyznać, że Węgry wyróżniają się na tle konkursowej stawki i to może im niezwykle pomóc w ewentualnym awansie do finału.

22:00

A teraz czas na najbardziej rockowy występ Eurowizji 2018. Gwarantujemy Wam, że na scenie będzie się działo. Oto propozycja Węgier!

21:56

Trzeba przyznać, że Malta postawiła na show. Scenografia robi wrażenie. Czy to pomoże w awansie? Ciężko stwierdzić, bo piosenka dość przeciętna.

21:54

Po niezwykle energetycznym występie Polski pora na prezentację Malty. Przed nami 26-letnia Christabelle Borg z utworem „Taboo”.

21:53

Czy przekonamy Europę takim występem? Powinniśmy. Bardzo pozytywna prezentacja, która dobrze wypadła po spokojnej Gruzji. Finał będzie chyba nasz! Tak przynajmniej twierdzą bukmacherzy, według których nie powinniśmy mieć większych problemów z awansem. Miejmy nadzieję!

21:53

Dzieje się na scenie. Nie brakuje ciekawych ujęć kamery, słynnego już tańca Gromeego i oczywiście charyzmatycznego Lukasa, który widać, że świetnie bawi się. Są też efekty pirotechniczne! Dobrze się to ogląda. 

21:51

Po raz pierwszy wysłaliśmy taki utwór na Eurowizję. Taneczny, dynamiczny i niezwykle pozytywny. Miejmy nadzieję, że zrobi wrażenie na Europejczykach!

21:50

LIGHT ME UP!

21:49

Przed nami POLSKA z numerem 11! Na eurowizyjnej scenie zobaczymy Gromeego i Lukasa Meijera.

21:47

Gruzję reprezentuje Ethno-Jazz Band Iriao ze śpiewaną w języku ojczystym piosenką „For You”. Utwór klimatyczny, ale czy zdobędzie uznanie wśród widzów i jury? Może być ciężko.

21:45

Pora na Gruzję, a później… POLSKA!!!

21:44

Tegoroczna prezentacja Australii dość średnia. Jessica ma sporo problemów z utrzymaniem czystego wokalu. Nie jest to najlepszy występ tego kraju w historii, ale chwytliwa piosenka „We Got Love” pewnie obroni się i wejdzie do finału.

21:41

Przechodzimy do Australii i Jessiki Mauboy. Wciąż wiele osób zadaję sobie pytanie: czemu Australia występuje w Konkursie Piosenki Eurowizji? Poniżej znajdziecie odpowiedź:

Dlaczego Australia występuje w Eurowizji? Oto powód! 

21:39

Holendrzy na scenie:

21:37

A teraz przenosimy się w zupełnie inne muzyczne rejony. Pora na trochę amerykańskiego country. Oto „Outlaw in 'Em” – tegoroczna propozycja Holandii. Trudno powiedzieć, czy spodoba się to większości widzom. Artysta Waylon występował już kiedyś na Eurowizji. W 2014 roku reprezentował Holendrów ze swoim zespołem The Common Linnets. Grupa zrobiła furorę w konkursie i przegrała jednie z Conchitą Wurst z Austrii.

21:35

Mołdawia ponownie stawia na dyskotekę. Trochę kicz, trochę disco polo. Takie piosenki niejednokrotnie robiły furorę podczas głosowania publiczności. Pewnie będzie kolejny finał dla Mołdawii.

21:33

Idziemy dalej. Pora na zeszłoroczną rewelację, czyli Mołdawię. Przypomnijmy, że ten niewielki kraj zajął 3. miejsce na Eurowizji 2017. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy. Przed nami DoReDoS i „My Lucky Day”.

21:28

W trakcie występu Julia znajduje się na sztucznej górze. Niestety, jej umiejętności wokalne na żywo pozostawiają wiele do życzenia. Gdyby nie chórek, byłoby fatalnie. Bardzo słaby występ Rosji. Nie zasługuje na finał.

21:26

Przed nami Rosja powracająca do konkursu po roku nieobecności. Reprezentantką jest Julia Samojłowa, która zaśpiewa piosenkę „I Won’t Break”. Niepełnosprawna artystka miała wystąpić w rosyjskich barwach podczas Eurowizji 2017 na Ukrainie. Nie doszło jednak do tego. Strona ukraińska nie zezwoliła na występ Rosjanki, ponieważ ta wystąpiła w 2015 roku na terytorium anektowanego Krymu i tym samym złamała prawo Ukrainy. Kontrowersyjna decyzja zbulwersowała władze w Moskwie, a Rosja po raz pierwszy w historii wycofała się z udziału w imprezie.

21:24

Czy to jeden z odcinków „Gry o Tron”? „Higher Ground” to piosenka w bardzo nordyckim klimacie. Podobnie jak sam występ. Dania zdecydowanie wyróżnia się w tym półfinale. Awans do finału bardzo prawdopodobny!

21:22

Przenosimy się teraz w chłodniejsze, skandynawskie klimaty. Czas na Danię i prawdziwego wikinga Rasmussena.

21:20

Jedna z najsłabszych piosenek tegorocznej Eurowizji. Słaby refren i fatalny rap. Totalna pomyłka. Finał bez San Marino.

21:18

Pora na San Marino. Ten niewielki kraj reprezentują w tym roku Maltanka Jessika Muscat i Niemka Jenifer Brening. Wykonają utwór „Who We Are”.

21:14

Kolejny kraj to Serbia, która poczuła już smak wygranej na Eurowizji – zwyciężyła w 2007 roku. Tegoroczny utwór „Nova Deca” jest wykonywany w języku serbskim. Nie wróżymy mu jednak wielkiego sukcesu. Może poszczęści się Serbom i awansują do finału.

21:12

Rumuński utwór „Humans” to piosenka w rockowym klimacie. Brzmi nieco przestarzale. 

21:09

Czas na Rumunię i grupę The Humans. Co ciekawe, Rumunia to jeden z nielicznych, który od momentu wprowadzania półfinałów na Eurowizji zawsze kwalifikuje się do wielkiego finału. Czy tak będzie też w tym roku?

21:07

Daleko tej piosence do słynnego „Fairytale”. Oj daleko! Bardzo przeciętny utwór, ale najpewniej awansuje do finału. Publiczności spodoba się najprawdopodobniej występ pełen efektów graficznych, które możemy podziwiać na ekranach telewizorów. My jesteśmy jednak na nie.

21:05

Drugi półfinał otwiera bardzo dobrze znany eurowizyjnej publiczności Alexander Rybak z Norwegii. To zwycięzca Eurowizji w 2009 roku, który zachwycił widzów piosenką „Fairytale” i grą na skrzypcach. W tym roku powraca do konkursu z utworem „That's How You Write a Song”.

21:03

Dzisiejszymi faworytami są przede wszystkim: Norwegia, Szwecja, Mołdawia i Ukraina. Według bukmacherów Polska także jest jednym z głównych kandydatów do awansu do wielkiego finału.

21:00

Rozpoczynamy drugi półfinał Eurowizji 2018!

20:48

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 prowadzą: Filomena Cautela, Sílvia Alberto, Daniela Ruah i Catarina Furtado.

20:41

Przypomnijmy, że do wielkiego finału awansuje dziś 10 państw. Głosują zarówno telewidzowie, jak i jury w systemie 50/50. Na sam koniec półfinału prowadzące Eurowizję ogłoszą kraje zakwalifikowane do wielkiego finału w kolejności losowej.

20:38

Organizatorzy tegorocznej edycji zdecydowali się zorganizować nieco skromniejszy konkurs i zrezygnowali z popularnych w poprzednich latach ekranów LED, które były ważną częścią show dla wielu państw. Niektóre kraje zdecydowały się jednak przyjechać do Lizbony ze swoimi własnymi elementami scenografii.

20:35

Portugalia czekała na zwycięstwo w Eurowizji aż 53 LATA! Kraj leżący na Półwyspie Iberyjskim zadebiutował w imprezie w 1964 roku.

20:29

To pierwszy raz w historii, kiedy Portugalia jest gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji. Wszystko dzięki Salvadorowi Sobralowi, który zwyciężył w zeszłorocznej edycji z niezwykłą balladą „Amar Pelos Dois”.

20:27

Przypominamy, że dziś telewidzowie z Polski nie mogą oddawać głosów na Gromeego i Lukasa Meijera. Może głosować jednak cała nasza Polonia znajdująca się w państwach biorących udział w czwartkowym półfinale.

20:20

Podobnie jak we wtorek, Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 będzie transmitowany na antenie TVP1 i TVP Polonia. Drugi półfinał można oglądać także w internecie. Więcej szczegółów tutaj:

Eurowizja 2018: drugi półfinał online i w TV - gdzie i o której oglądać?

20:16

Oto dokładna KOLEJNOŚĆ STARTOWA dzisiejszego półfinału:

20:08

W dzisiejszej walce o finał wezmą udział reprezentanci Polski – Gromee i Lukas Meijer z piosenką „Light Me Up”.

20:05

W czwartkowym półfinale wystąpi 18 państw. Start konkursu już o godz. 21:00.

20:01

Witamy i zapraszamy na relację z drugiego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2018, który odbędzie się w Altice Arenie w portugalskiej Lizbonie.

RadioZET.pl/PK

Eurowizja 2018 relacja na żywo; Eurowizja 2018 Polska; Eurowizja 2018 Polska drugi półfinał