Zamknij

Uczestniczka Eurowizji tłumaczy się z plagiatu hitu Margaret [WIDEO]

Redakcja
18.05.2018 10:55
Jenifer Brening Margaret
fot. Youtube (Jenifer Brening), Natasza Mludzik/TVP/East News

W marcu polski internet żył tematem domniemanego plagiatu przeboju „Cool Me Down” Margaret. Polską artystkę miała skopiować Jenifer Brening, reprezentantka San Marino na Eurowizji 2018. Jeden z polskich dziennikarzy zapytał uczestniczkę konkursu o całą sprawę.

Uczestniczka Eurowizji 2018 skopiowała hit „Cool Me Down” Margaret?

O sprawie plagiatu pierwszy napisali redaktorzy portalu „eurowizja.org”, którzy zapewnili jednocześnie, że o swoim odkryciu poinformują wytwórnie płytowe. Piosenka „Party Shore”, która znalazła się na albumie Jenifer Brening, została oficjalnie opublikowana pod koniec 2016 roku, czyli kilka miesięcy po premierze hitu Margaret „Cool Me Down”.

Zobacz także

W trakcie oficjalnej konferencji prasowej San Marino na Eurowizji 2018 polski dziennikarz —Szymon Stellmaszyk — zdecydował się zapytać Brening o całą sprawę. Nagranie z jej wypowiedzią pojawiło się na kanale programu „Dobry wieczór Europo!”, który tworzy Maciej Mazański.

Słyszałam informacje, że utwory brzmią podobnie, a nawet identycznie. Sama byłam w szoku. Nie potrafię sobie tego wytłumaczyć. Nie wiem, jak do tego doszło. Nie mogę się doczekać, kiedy pójdziemy z Margaret na kawę i pośmiejemy się z całej tej sytuacji — powiedziała Jenifer Brening podczas konferencji.

Przypomnijmy, że Margaret skomentowała całą sytuację już w marcu.

Rozmawiałam o tym ze wszystkimi autorami. Wszyscy zgodziliśmy się, że nam to pochlebia. Dziękujemy. Podziwiamy, że ktoś inspiruje się naszą muzyką. To świetna sprawa — stwierdziła Margaret w wywiadzie dla „wiwibloggs”.

Reakcja internautów na łudzące podobieństwo jest zupełnie inna. W sieci można znaleźć wiele bardzo negatywnych komentarzy na temat piosenki Jenifer Brening.

Jenifer Brening na Eurowizji 2018

21-letnia Jenifer Brening to niemiecka artystka, która reprezentowała San Marino na Eurowizji 2018 z utworem „Who We Are”. Na scenie wystąpiła razem z maltańską wokalistką Jessiką. Zajęły 17. miejsce w drugim półfinale i nie awansowały do finału konkursu.

WYGRAJ BILETY NA KONCERT TAYLOR SWIFT W LONDYNIE

RadioZET.pl/PK