Zamknij

Eurowizja 2018: Alexander Rybak znów wystąpi w konkursie [WIDEO]

Redakcja
12.03.2018 15:02
Alexander Rybak
fot. Splash News/EAST NEWS

Alexander Rybak to spektakularny zwycięzca Eurowizji w 2009 roku. O jego występie z utworem „Fairytale” wciąż pamięta wiele osób. Artysta będzie ponownie reprezentował Norwegię w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018. Zaśpiewa w Lizbonie piosenkę „That's How You Write A Song”.

Norwegia na Eurowizji 2018: Alexander Rybak z utworem „That's How You Write A Song”

Alexander Rybak będzie znów reprezentował Norwegię na Eurowizji. Znany ze swojej gry na skrzypcach artysta wystąpi z piosenką „That's How You Write A Song”. Chwytliwy utwór jest utrzymany w szybkim i popowym klimacie, co może pomóc Norwegii w osiągnięciu kolejnego sukcesu na eurowizyjnej scenie.

W trakcie Eurowizji 2018 Norwegia wystąpi w tym samym półfinale, co Polska. Przypomnijmy, że nasz kraj będą reprezentować Gromee i Lukas Meijer z kompozycją „Light Me Up”.

Zobacz także

Eurowizja 2008: Alexander Rybak i „Fairytale”

Triumf Alexandra Rybaka w Moskwie to jedno z najbardziej spektakularnych zwycięstw w całej historii Eurowizji. Białorusko-norweski artysta zdobył niemal 400 punktów i wygrał z 169 punktami przewagi nad drugą w konkursie Islandią.

Przez wiele lat Rybak był rekordzistą w ilości zdobytych punktów w finale Eurowizji. Pokonała go dopiero w 2016 roku Jamala z utworem „1944”, co było spowodowane wprowadzeniem nowego systemu głosowania.

Eurowizja 2018

W 2017 roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała po raz pierwszy w historii Portugalia. Salvador Sobral, zwycięzca imprezy, zaprezentował utwór „Amar Pelos Dois”, który spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

63. edycja Eurowizji odbędzie się w portugalskiej Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

Gromee i Lukas Meijer wezmą udział w drugim półfinale Eurowizji 2018.

WYGRAJ BILETY NA KONCERT EDA SHEERANA W MANCHESTERZE

RadioZET.pl/PK