Zamknij

Eurowizja 2019: występ Australii hitem internetu. Czegoś takiego jeszcze nie było [WIDEO]

Piotr Krajewski
15.05.2019 16:18
Eurowizja 2019 Australia występ hitem internetu latająca Kate Miller-Heidke wideo
fot. AP/Associated Press/East News

Pierwszy półfinał Eurowizji 2019 za nami. Zdecydowanie najwięcej emocji wzbudził oryginalny występ Australii, która jest w gronie faworytów do zwycięstwa. Publiczność mogła obserwować reprezentująca ten kraj Kate Miller-Heidke, która „latała” nad sceną. Czegoś takiego eurowizyjni widzowie jeszcze nie widzieli.

Eurowizja 2019: występ Australii hitem internetu. Latająca reprezentantka

Australia robi furorę swoim występem na Eurowizji 2019. W pierwszym półfinale konkursu reprezentująca ją Kate Miller-Heidke zszokowała widzów bardzo oryginalną prezentacją do dość nietypowej piosenki „Zero Gravity”. Utwór łączy w sobie pop i muzykę operową.

>> Eurowizja: Dlaczego Australia występuje w konkursie? Znamy odpowiedź

Piosenkarka z Australii pojawiła się na scenie w towarzystwie dwóch tancerek. Cała trójka zaprezentowała się na elastycznych, długich kijach, za sprawą których udało się osiągnąć w przekazie telewizyjnym efekt „latania”. Mogło się wręcz wydawać, że Australijka unosi się nad ziemią.

Występ Australii na Eurowizji 2019 już bije rekordy popularności. Obejrzano go już ponad 400 tysięcy razy w serwisie Youtube, a internauci masowo komentują nagranie wideo z konkursu.

Pojawiają się bardzo skrajne opinii. Jedni twierdzą, że to jeden z najbardziej kiczowatych i dziwnych występów w historii Eurowizji, inni zaś uważają, iż występ Australii to majstersztyk, który zostanie zapamiętany na lata.

„Odwołajcie wszystko i dajcie jej już teraz główną nagrodę”, „To jedna z najlepszych rzeczy, jakie widziałem w całym swoim życiu”, „Występ nie z tej ziemi” — czytamy w komentarzach.

Australia awansowała do finału Eurowizji 2019, który odbędzie się w sobotę, 18 maja. Kate Miller-Heidke jest jedną z głównych faworytek do zwycięstwa w Izraelu.

Eurowizja 2019: kiedy drugi półfinał?

Drugi półfinał Eurowizji 2019 odbędzie się już w czwartek, 14 maja. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z czwartkowego półfinału na RadioZET.pl. Będziemy relacjonować minuta po minucie zmagania uczestników drugiego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019.

>> Eurowizja 2019 - TRANSMISJA w TV, online: na żywo. Gdzie oglądać drugi półfinał? [16.05]

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK